امروز: چهارشنبه 13 فروردين 1399 برابر با 01 آوریل 2020

آمادگی مجلس برای برگزاری الکترونیکی انتخابات شوراها/برگزاری نشست مشترک با وزارت کشور در هفته آینده

  • دوشنبه, 24 آبان 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم
به گزارش پایگاه خبری رشت پرس رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، از آمادگی مجلس و کمیسیون شوراها برای برگزاری انتخابات شوراها به صورت الکترونیکی خبر داد.
 
محمدجواد کولیوند، با اشاره به رویکرد شورای نگهبان برای تأیید برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک، گفت: به طور حتم مسئله نرم افزار و سخت افزار برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی بسیار مهم است و توجه ویژه به این مسئله از سوی وزارت کشور ضروری است.

نماینده مردم کرج و آسارا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: قطعا برای الکترونیکی شدن انتخابات، نخست باید "سورس" یا ساختار برنامه آن رسیدگی و مورد تأیید قرار گیرد، تا بتوان به درستی انتخابات را در این قالب برگزار کرد.

کولیوند ادامه داد: نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا از صفر تا صد و بر نرم افزار  و سخت افزار بر عهده مجلس است و شورای نگهبان تنها مسئولیت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری را دارد.

وی از آمادگی مجلس و کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس برای برگزاری انتخابات شوراها به صورت الکترونیکی خبر داد و گفت: ما در این عرصه قرار است که در هفته آینده با مسئولان وزارت کشور برای تعیین تکلیف نحوه برگزاری نشستی را برگزار می کنیم.

سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به نامه شورای نگهبان به وزارت کشور پیرامون انتخابات الکترونیک گفت: منتظر پاسخ وزارت کشور درباره انتخابات الکترونیک هستیم.خانه ملت

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دولت تدبیر و امید
خواندن کد خبر: 11932

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی