امروز: دوشنبه 28 خرداد 1397 برابر با 18 جون 2018

  • اختصاصی
طبل خالی استیضاح شهردار از عمارت شورای اسلامی شهر رشت به صدا در آمد!

  • یکشنبه, 19 دی 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

امروز زمزمه ی طرح استیضاح شهردار رشت برای چندمین بار از سوی شورانشینان به گوش می رسد و داستان این دوره دردناک تر از هر دوره دیگر است.

مهمترین دستاورد شورای شهر رشت پس از گذشت سه سال و اندی از عمر شورایی را می توان در جابجایی شهرداران، طرح سوال و یا استیضاح شهردار قلمداد کرد چیزی که برای همیشه در اذهان عمومی باقی خواهد ماند.

هر هفته و در روزهای یکشنبه با حضور در جلسات شورا به راحتی می توان به عدم تعامل و همدلی بین اعضاء ، عدم حضور برخی اعضا در جلسات شورا و تلاش در جهت بر کرسی نشاندن آراء و نظرات فردی که از دید شهروندان پنهان نیست را لمس کرد.

البته ناگفته نماند دغدغه برخی از اعضای شورا از استخدامی های سفارشی در شهرداری و ارجح بودن منافع شخصی بر منافع مردم و شهر نیز هرهفته از عمارت شورا به گوش می رسد که در نهایت با کمال تعجب با خونسردی اعضا خنثی می شود.

و حال این بار نیز طبل خالی استیضاح به صدا در آمد .استیضاح شهردار و یا سهم خواهی برخی برای رسیدن به منافع شخصی و این بار نیز شورانشینان می خواهند شانس خود را امتحان کنند.

در این میان گناه مردم چیست؟  شهروندان به افرادی رای داده اند که بتوانند در راه توسعه و تعالی شهر رشت گام بردارند اما متاسفانه اعضای شورا در طول مدت فعالیت خود نه تنها نتوانستند به اهداف ترسیمی شورایی خود نائل آیند بلکه از ابتدایی ترین تشریفات جلسات که آنهم اداره و مدیریت جلسات داخلی در صحن علنی شورا بوده ، ناتوان ماندند و متاسفانه اکثریت جلسات خود را با دعواهایی با سرفصل باقری و شهرداری گذراندند.

در پایان در جلسه امروز شورای شهر رشت پاسخ‌های شهردار رشت به پرسش‌های اعضای شورا قانع کننده نبود و با رای گیری از پانزده آرای ماخوذه هشت رای قانع نشدن، شش رای قانع شدن و یک رای ممتنع بیرون آمد.
و شهردار رشت در آستانه استیضاح قرار گرفت.

انتهای پیام /083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دولت تدبیر و امید
خواندن کد خبر: 12478

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی