امروز: دوشنبه 28 خرداد 1397 برابر با 18 جون 2018

هر آنچه در صد و هفتاد و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر رشت گذشت

  • یکشنبه, 19 دی 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 

در سه شنبه هفته جاری قرار است جلسه فوق العاده شورا درباره طرح تصیمیم گیری درباره بحث استیضاح و قانع نشدن از پاسخهای شهردار تشکیل شود.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس در صد و هفتاد و یکمین جلسه شورای اسلامی رشترئیس شورای اسلامی شهر رشت با گرامیداشت سالروز ۱۹دی اظهار کرد: 19 دی برگ زرینی در تاریخ اسلام است که با رهبری روحانیت به سرانجام رسیدشهردار از رسانه ای کردن تذکرات اعضای شورا پرهیز نماید/ شهرما از اختلاف و ایجاد رویه ی غیر همکاری سودی نخواهد برد.

مسعود کاظمی با تسلیت سالروز وفات حضرت معصومه (س) به موضوع برگزاری جلسه شورا اشاره کرد و گفت: نخستین دستور جلسه امروز حضور شهردار رشت برای پاسخگویی به پرسش‌های اعضای شورای رشت است و امیدواریم این موضوع نتیجه خوبی برای شهروندان به همراه داشته باشد.

محمود باقری‌خطیبانی به عنوان ناطق اول در جلسه شورای اسلامی این شهر با اشاره به ضرب و شتم بازرس سازمان تاکسیرانی رشت اظهار کرد: روز گذشته این کارگر زحمتکش شهرداری رشت به دلیل اینکه تقاضای حقوق معوقه خود را کرده بود مورد ضرب و شتم قرار گرفت و کتک خورد.

وی با بیان اینکه کارگران شهرداری رشت از جمله پاکبانان، فضای سبز و... ماه‌ها حقوق خود را در یافت نکرده‌اند و به سختی معیشت خود را تأمین می‌کنند، تصریح کرد: روز رشت را به بهانه‌های مختلف حذف کردند و دیدار با خانواده‌های شهدای مدافع حرم هزینه‌ای به غیر از خریدن یک جعبه شیرینی به‌همراه نداشت اما بدون دلیل آن را برگزار نکردند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: سال گذشته در روز رشت مدیر عامل سازمان فرهنگی‌ورزشی شهرداری را قربانی کردند و امسال هم در جریان دعوت از مدرس رقص نیز باز او را مقصر جلوه دادندباقری خطیبانی عضو شورای شهر رشت استعفا داد+ متن بیانیه استعفا.

باقری‌خطیبانی با اشاره به اینکه شرکتی در مکان پل بوسار رشت به نام مدیریت تعاونی شهر باران با شهرداری این شهر قرارداد بسته و ملکی را از شهرداری اجاره کرده است، خاطرنشان کرد: هنوز مدت زمان قرارداد شهرداری رشت با آن تعاونی به اتمام نرسیده اما همان ملک را شهرداری دوباره به یک شرکت تعاونی دیگر همزمان اجاره داده است.

وی پروژه‌های شهرداری رشت را بدون کار تحقیقاتی در حال انجام دانست و بیان کرد: پروژه پیاده‌راه فرهنگی رشت یکی از همین پروژه‌هاست که هر روز شاهد کنده‌کاری در یک بخش از آن هستیم.

به گزارش فارس عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه به دنبال استیضاح شهردار رشت نیستم، خاطرنشان کرد: در قبال بیت‌المال مسؤول هستیم و نباید اجازه دهیم هرگونه که می‌خواهند از بیت‌المال هزینه کنند و امیدواریم مشکلات شهر رشت برطرف شود و شاهد توسعه همه جانبه رشت باشیممهلت 72 ساعته فاطمه شیرزاد به مناطق پنجگانه شهرداری رشت/ مسائل فنی و اداری را بین خودتان حل کنید.

فاطمه شیرزاد به عنوان ناطق دوم ضمن عرض تبریک به مناسبت ولادت امام حسن عسگری) اظهار داشت: روزهای پایانی  است، خوب است که در راستای گام شورایی قدم برداریم و از تفرقه و دعوا بپرهیزیم. قاری قرآن آیاتی از نقش شورا را قرائت کرد . 

هرکاری که در کار شورا انجام گرفته به اسم پانزده عضو شورا است و کسی نمی تواند بگوید من این کار را انجام ندادم و در این کارها نقشی نداشتم. خوب است در این مدت باقیمانده اثرگذاری که قطعا می توانیم داشته باشیم به نتیجه برسانیم.

وی افزود: صندلی های مدیریتی بانوان ما کم است و امیدواریم مسئولین توجه بیشتری به این موضوع کنند به خصوص در حوزه هایی که بسیار مشهود است.

در ادامه شهردار رشت برای پاسخگویی به پرسش‌های اعضای شورا در صحن شورای اسلامی این شهر حضور یافت و به پرسش‌های طرح شده پاسخ گفت.

مسعود کاظمی‌ رئیس شورای شهر رشت به منظور تصمیم‌گیری اعضای شورا در زمینه طرح سؤال از شهردار رشت فرصت 10 دقیقه‌ای اعلام کرد و پس از رأی‌گیری از تعداد 15 رأی اعضای شورا، هشت رأی از قانع نشدن توضیحات شهردار رشت بود.

جلسه بعدی طرح استیضاح شهردار رشت با امضای یک‌سوم رسیدگی می‌شود.

 انتهای پیام/083451

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دولت تدبیر و امید
خواندن کد خبر: 12479

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی