امروز: جمعه 03 بهمن 1399 برابر با 22 ژانویه 2021

کمیسیون تلفیق بودجه سازوکار تخصیص یارانه نقدی برای سال آینده را تغییر داد

  • جمعه, 22 بهمن 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

کمیسیون تلفیق بودجه 1393 کل کشور سازوکار تخصیص یارانه نقدی برای سال آینده را تغییر داد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس اعضای کمیسیون تلفیق در جلسه عصر دیروز خود که آخرین جلسه این کمیسیون پیش از طرح لایحه بودجه در صحن علنی مجلس بود، به بررسی تبصره الحاقی دولت به این لایحه درباره نحوه اجرای هدفمندی یارانه‌ها پرداختند که در جریان این بررسی، پیشنهادی به تصویب رسید که بر اساس یارانه نقدی فقط به خانوارهای نیازمند تعلق خواهد گرفت.

حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو کمیسیون تلفیق، در این باره گفت: کمیسیون تلفیق مصوبه مهمی با پیشنهاد کمیسیون ویژه حمایت از تولید داشت که می‌تواند سرنوشت یارانه های نقدی را در اقتصاد ایران تغییر دهد؛ با تصویب کمیسیون تلفیق، یارانه نقدی صرفا به سرپرست خانواده های نیازمندی پرداخت خواهد شد که مجموع درآمد آنها کمتر از رقم تعیین‌شده از سوی دولت باشد.
وی تاکید کرد: بر این اساس دولت باید ابتدا سطح درآمدی مکفی برای هر خانوار را تعیین کند که این سطح درآمدی بر اساس شرایط اقتصادی، تورم و درآمد خانواده تعیین می‌شود و تنها کسانی می‌توانند یارانه نقدی دریافت کنند که زیر سطح درآمدی مورد نظر باشند.

نماینده شاهین‌شهر افزود: بر اساس این مصوبه، چنانچه پس از بررسی و تحقیق درباره اموال سرپرست خانوار مشخص شود که میزان درآمد وی بیشتر از رقم تعیین شده برای دریافت رایانه بوده اما اقدام به دریافت یارانه نقدی کرده است، به میزان سه برابر یارانه دریافتی جریمه می‌شود. عضو کمیسیون تلفیق بودجه تاکید کرد: در صورت تصویب نهایی این مصوبه، افرادی که نیازی به یارانه نقدی ندارند، حذف می‌شوند و یارانه نقدی به سمت نیازمندان جامعه هدایت می‌شود.

ایرج ندیمی، دیگر عضو کمیسیون تلفیق، در تشریح مصوبه این کمیسیون درباره هدفمندی یارانه‌ها گفت: بر اساس این مصوبه یارانه نقدی صرفاً به سرپرست‌خانوارهای نیازمند متقاضی، پرداخت خواهد شد که مجموع درآمد سالیانه آنها کمتر از رقم تعیین شده توسط دولت باشد و در موعد تعیین‌شده به مراکز ثبت‌نام مراجعه کنند.

 وی افزود: در ادامه این مصوبه آمده است که اگر شخصی با درآمد سالانه بیشتر از سطح تعیین‌شده توسط دولت، اقدام به دریافت یارانه کند، به میزان سه برابر یارانه دریافتی جریمه خواهد شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دولت تدبیر و امید
خواندن کد خبر: 12843

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی