امروز: یکشنبه 04 آبان 1399 برابر با 25 اکتبر 2020

شناسایی و جمع آوری سازه ها و دام ها در مسیر رودخانه های گیلان

  • شنبه, 14 اسفند 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

عملیات پاکسازی رودخانه های استان از دام گذاریهای غیر قانونی توسط نیروهای یگان حفاظت محیط زیست استان گیلان اجرایی شد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس  اکبری پور فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان با اعلام این خبر گفت: همزمان با شروع فصل مهاجرت ماهیان استخوانی به سمت رودخانه ها و به منظور ایجاد بستر مناسب و جلوگیری از صید ماهیان مولد از جمله گونه های با ارزش سفید ، خاویاری و ... ، تمام نیروهای یگان حفاظت محیط زیست گیلان بصورت هماهنگ اقدام به شناسایی و جمع آوری سازه ها و دام ها در مسیر و مصب رودخانه های استان اقدام نمودند .
اکبری پور تصریح کرد در اجرای این عملیات تعداد 15 فروند قایق چوبی و 130 رشته تور هوای و180 رشته دام زیر آبی و 232 رشته کلکوم جمع آوری و تعداد45 باب کومه شکار غیر مجاز در حاشیه مناطق با تلاش محیط بانان تخریب شد.
وی در ادامه افزود: در روند اجرای این طرح ، رودخانه های سیاه درویشان ، نوخاله ، کلسر ، چمثقال و همینطور بخشی از تالاب انزلی پاکسازی شد و در همین راستا نیروهای یگان حفاظت محیط زیست گیلان و یگان حفاظت شهرستانها موفق به کشف و ضبط 18 قبضه سلاح شکاری مجاز و 2 قبضه اسلحه غیر مجاز به همراه متخلفین شدند و پرونده آنها برای انجام مراحل قانونی تحویل مقام قضایی شد .
اکبری پور در پایان گفت: این عملیات از امروز تا پایان فصل مهاجرت ماهیان در دستور کار یگان حفاظت محیط زیست قرار دارد و از تمام علاقه مندان به طبیعت تقاضا داریم ضمن خودداری از صید ماهیان در زمان تخم گذاری و تکثیر آنها ، موارد مورد مشاهده را به ادارات شهرستان ها و در صورت نیاز به اداره کل محیط زیست جهت پیگیری و برخورد لازم ، اطلاع دهند.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دولت تدبیر و امید
خواندن کد خبر: 13103

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی