امروز: یکشنبه 28 دی 1399 برابر با 17 ژانویه 2021

آموزش و پرورش دست به دامان آقای نوبخت شد/ بسیاری از معلمان از مهر ماه مطالبات خود را دریافت نکرده‌‌اند

  • یکشنبه, 22 اسفند 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معلمان رسمی آموزش‌وپرورش، حقوق معلمان حق‌التدریس، حقوق سرباز معلمان و نیروهای قراردادی هر سال به دلیل کسری بودجه آموزش‌وپرورش با تأخیرهای بسیار و چند ماهه پرداخت می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس طبق اعلام مسئولان آموزش‌وپرورش، در سال‌های اخیر بودجه بند سایر آموزش و پرورش کاهش یافته که این بخش مربوط به هزینه‌های غیر پرسنلی است همچنین حقوق سرباز معلمان، حق‌التدریس نیروهای شاغل و آزاد نیز در این بخش تعریف می‌شود. 

همچنین شهریور سال گذشته مربیان پیش دبستانی طبق قانون مصوب مجلس به صورت حق‌التدریس در آموزش‌وپرورش به کار گرفته شدند که بودجه‌ای برای پرداخت حقوق آنها پیش بینی نشده است.

آموزش و پرورش در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ به دلیل کسری بودجه تا به امروز نتوانسته مطالبات مربوط به حق‌التدریس معلمان رسمی و آزاد و حقوق نیروهای قراردادی و سرباز معلمان را پرداخت کند.

طبق گفته‌های منصور مجاوری مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت آموزش‌وپرورش در سال‌های اخیر بودجه بند سایر آموزش و پرورش کاهش یافته که این بخش مربوط به هزینه‌های غیر پرسنلی است. در سال ۹۵، ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه برای بخش سایر به ما اختصاص داده‌اند که از این رقم باید ۶۰۰ میلیارد تومان برای حق التدریس شاغلان، ۱۵۰ میلیارد تومان حق التدریس نیروهای آزاد، ۲۰۰ میلیارد تومان برای نیروهای قراردادی، ۳۰۰ میلیارد تومان بابت بیمه تکمیلی و ۷۵ میلیارد تومان بابت نیروهای سربازمعلم پرداخت کنیم. در حقیقت در بخش سایر دو هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت حقوق‌ها نیاز داریم که صرفاً ۴۰۰ میلیارد تومان به ما اختصاص یافته است.

اگر چه در هفته‌های اخیر خبر تخصیص اعتبار هزار میلیارد تومانی برای پرداخت مطالبات معلمان منتشر شد اما معلمان از عدم دریافت مطالبات خود در هفته پایانی سال خبر می‌دهند.

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه آموزش و پرورش در رابطه با عدم واریز مطالبات فرهنگیان در هفته پایانی سال ۹۵ می‌گوید: در حال رایزنی با سازمان مدیریت هستیم و از آقای نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی که قول مساعد داده است تقاضا داریم برای پرداخت مطالبات مربوط به حقوق معلمان حق‌التدریس آزاد، شاغل و قراردادی در این هفته کمک و با تامین منابع مالی زمینه پرداخت این مطالبات را فراهم کنند تا بیشتر از این شرمنده معلمان نشویم.

در حالی آموزش و پرورش از رایزنی با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای پرداخت مطالبات معلمان در روزهای پایانی سال خبر می دهد که برای بسیاری از معلمانی که هنوز از مهر ماه مطالبات خود را دریافت نکرده‌‌اند این سوال مطرح است که آیا این مطالبات که شامل حقوق معلمان حق‌التدریس, حقوق نیروهای قراردادی و اضافه کار معلمان رسمی است در آخرین هفته سال پرداخت خواهد شد و در صورت پرداخت آیا تمام این مطالبات پرداخت می‌شود یا صرفا بخشی از آن؟

موضوعی که پاسخ روشن به آن هنوز مشخص نیست و مسئولان آموزش و پرورش در حال رایزنی با سازمان مدیریت و برنامه ریزی هستند البته آنگونه که وزیر آموزش و پرورش می‌گوید این احتمال وجود دارد که بخشی از مطالبات در سال ۹۵ پرداخت و بخشی برای سال ۹۶ بماند.تسنیم

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دولت تدبیر و امید
خواندن کد خبر: 13193

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی