امروز: شنبه 25 مرداد 1399 برابر با 15 آگوست 2020

راه ساماندهی رودخانه های زرجوب و گوهر رود واگذاری به بخش خصوصی است/ مدیران ما به میزهایشان چسبیده اند و ریسک نمی‌پذیرند

  • دوشنبه, 28 فروردين 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نماینده مردم رشت راه ساماندهی رودخانه های گوهر رود و زرجوب را واگذاری آن به بخش خصوصی دانست و گفت: متاسفانه مدیران ما ریسک پذیر نیستند و فقط به میز ریاست خود چسبیده اند

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، محمدصادق حسنی در تشریع وضعیت رودخانه های زرجوب و گوهررود در شهر رشت که قرار بود کمک های دولت را دریافت کند اما به وضعیت قبلی خود رها شده اند، اظهار داشت: با پرداخت ۵۰ تا ۶۰ میلیارد تومان نمی توان دو رودخانه گوهررود و زرجوب را ساماندهی کرد.

وی با بیان اینکه ساماندهی رودخانه های شهر رشت تنها با ورود بخش خوصی ممکن خوهد بود افزود: جز اینکه سرمایه گذار خصوصی وارد عمل شود و دو رودخانه را ساماندهی کند هیچ راهی وجود ندارد.

نماینده مردم رشت در تشریح ورود پیمانکار به این بخش گفت: ما یک پیمانکار بسیار قوی رشتی را به همراه شریک خارجی آن با حضور سه نماینده شهر و جمعی از مدیران در فرمانداری شهرستان وارد کار کردیم و از سوی پیمانکار اعلام شد که دو رودخانه را ساماندهی می کند اما حریم دو رودخانه باید به وی واگذار شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در ادامه اظهار کرد: این سرمایه گذاری سود زیادی را هم بهمراه داشت و از اینکه زمین شهرداری را به تاراج ببرند هم خبری نبود.

حسنی با بیان اینکه متاسفانه ما مدیران سفت به میز خود چسبیده ایم و ریسک پذیر نیستیم، متذکر شد: من در همان جلسه فرمانداری هم اعلام کردم که مدیر باید ریسک پذیر باشد و تنها میز کار و پست و مقامش برای وی مهم نباشد.

وی با تاکید بر اینکه اعتبار دولتی جوابگوی طرح ساماندهی رودخانه های شهر رشت نیست، ادامه داد: تنها راه ساماندهی دو رودخانه شهر واگذاری آن به بخش خصوصی است چون با اعتبار دولتی ساماندهی آنها امکان پذیر نیست.

نماینده مردم رشت در مجلس با اشاره به مدیریت کشورهای توسعه یافته و بهره گیری آنها از تهدیدهای پیش رو و تبدیل به فرصت های بزرگ گفت: مدیران ما مدیریت نمی کنند چون اگر همین دو رودخانه با همین موقعیت در اختیار کشورها خارجی و توسعه یافته بود اکنون دو رودخانه رشت کانون گردشگری شهر بودند.

حسنی با بیان اینکه شرکت خصوصی در هزینه اعتبارات صرفه جویی می کند، گفت: اگر طرح های این چنینی به پیمانکار واگذار شود انحراف پول به حداقل و یا صفر می رسد چون پیمانکار اجازه نمی دهد پولش حیف و میل شود.8دی

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دولت تدبیر و امید
خواندن کد خبر: 13589

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی