امروز: چهارشنبه 20 آذر 1398 برابر با 11 دسامبر 2019

نشست فوق العاده شورای امنیت پیرامون ناآرامی های اخیر در ایران

  • جمعه, 15 دی 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نماینده ایران در سازمان ملل متحد در واکنش به ادعاهای واهی مقامات آمریکا، آنها را به مداخله در امور داخلی کشور و تشویق آشوبگران به تغییر رژیم متهم کرد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، به دنبال درخواست مقامات آمریکا برای برگزاری نشست فوق العاده شورای امنیت پیرامون ناآرامی های اخیر در ایران، سازمان ملل متحد اعلام کرد که شورای امنیت این سازمان روز جمعه برای بحث و گفتگو پیرامون وضعیت کنونی در خاورمیانه تشکیل جلسه خواهد داد.

گفتنی است که روز سه شنبه، «نیکی هیلی» نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل خواستار برگزاری نشستهای فوری شورای امنیت و شورای حقوق بشر برای پشتیبانی از آشوبگران در ایران شد.

هیلی در یک کنفرانس خبری مدعی شد: «سازمان ملل باید نسبت به تحولات کنونی در ایران بطور علنی اعتراض کند. در روزهای آینده، ما خواستار برگزاری یک نشست فوق العاده در نیویورک و همچنین در شورای حقوق بشر در ژنو خواهیم شد. ما نباید ساکت بمانیم. مردم ایران برای آزادی فریاد می کشند!»

این در حالی است که نماینده ایران در سازمان ملل متحد در واکنش به ادعاهای واهی مقامات آمریکا، آنها را به مداخله در امور داخلی کشور و تشویق آشوبگران به تغییر رژیم متهم کرد.

لازم به ذکر است که مسکو نیز به واشنگتن در مورد مداخله در امور داخلی ایران هشدار داد و آمریکا را به بهره گیری از موقعیت کنونی در ایران برای بی اعتبار ساختن برجام متهم کرد.مهر

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دولت تدبیر و امید
خواندن کد خبر: 16444

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی