امروز: سه شنبه 30 بهمن 1397 برابر با 19 فوریه 2019

  • /images/banners/Special.png
شهردار منتخب در حد اسم شهر رشت باشد/محیط کسب و کار در گیلان مناسب و شرایط اشتغال نامناسب است

  • چهارشنبه, 17 مرداد 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نشست خبری جعفرزاده ایمن ابادی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس جعفرزاده ایمن آبادی ضمن گرامیداشت روز خبرنگار و بیان اهمیت رسانه ها در کشورهای در حال توسعه اظهار داشت: رسانه ها می توانند با نقد منصفانه نقش به سزایی در توسعه داشته باشد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در تشریح آخرین تحولات بین المللی با بیان اینکه متاسفانه به برجام کم لطفی شده است گفت: برجام ارمغان آور اتفاقات خوبی برای کشور بود وبا تصمیم ترامپ و خارج شدن امریکا از برجام خسارت هایی به کشور وارد .

وی افزود: برخی معتقدند که باید با آمریکا وارد مذاکره شد در حالیکه مذاکره با امریکا نتیجه ای در بر نخواهد داشت زیرا با توجه به بد عهد ی های آمریکا نمی توان به قول و قرارهای آن اعتماد کرد لذا تنها راه حل مقاومت است و باید ساختارهای اقتصادی نظام مورد بررسی قرار گیرد.

وی در ادامه گفت: در حالیکه امریکا اتاق جنگ خود را در خزانه داری برگزار می‌کند اتاق جنگ ایران در بانک مرکزی تشکیل شده و از نتایج آن خسارت های ما در حوزه دلار است.

نماینده مردم رشت در مجلس با تاکید بر اینکه در عرصه بین المللی گزینه ای بهتر از مقاومت وجود ندارد گفت: مقاومت نباید مختص مردم باشد بلکه دولت مردان و سه قوه نیز باید در این راه  همراه با مردم پیشگام باشند.

جعفرزاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عقب ماندگی های استان و تلاش های بی وقفه استاندار گیلان برای مرتفع کردن مشکلات افزود: الحق و الانصاف استاندار گیلان استاندار موفقی می باشد و رسانه ها موظف به حمایت و کمک به استاندار می باشند و در نهایت نتایج حمایت ها وهمکاری ها به مردم برمی گردد زیرا اختلافات یکی از دلایل عقب افتادگی در استان است.

نماینده رشت با بیان اینکه از رفتن نصرتی گله مند است افزود: نباید کسی به خاطر موقعیت بهتر  شهرداری را به حال خود رها کند از اینرو درخواست من از اعضای شورا این است که کسی را برای شهرداری انتخاب کنند که در حد اسم شهر رشت و از مجموعه شهرداری باشد و با به وجود آمدن فرصتی مناسب شهر را به حال خود رها نکند.

جعفرزاده در مورد رودخانه های شهر رشت گفت : تاکنون 2 بار برای رودخانه‌ها به مبلغ 200 میلیارد تومان اعتباربه گیلان داده شد مرحله اول به پیمانکاران و در مرحله دوم تبدیل به گوشت قربانی شددر نهایت اگر شورا نمی تواند به این امر رسیدگی نماید نمایندگان مردم برای حل مشکل رودخانه ها ورود می کنند.

وی در ادامه در خصوص باشگاه سپیدرود رشت و داماش گیلان اظهار داشت: در هر زمان که برایم مقدور باشد از نظر مالی به دو تیم کمک خواهم کرد اما هرگز در امورات داخلی و مالکیت تیم اعمال نظر نخواهم کرد.

جعفرزاده از هواداران سپیدرود به عنوان مالک اصلی باشگاه سپیدرود نام برد و گفت: برای سپیدرود رشت به دنبال اسپانسر هستیم ولی اینبار پول اسپانسر باید به هیات فوتبال واریز شود .

به گزارش رشت پرس جعفرزاده در ادامه با بیان اینکه محیط کسب و کار در گیلان مناسب و شرایط اشتغال در استان نامناسب است است افزود: از 800 میلیارد بودجه اشتغالزایی شهرستان رشت فقط ۱۶ میلیارد جذب شد که تنها ۲ درصد از ۸۰۰ میلیارد است و این به دلیل عدم همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات می باشد.

نماینده مردم رشت  در پایان گفت: من اهل بگم بگم نیستم اما در مسئله شن و ماسه سراوان در صنعت به عنوان اولین نفر ورود کردم و در خصوص اتفاقات رودخانه ها نیز مستندات را به بازرسی دادم پس نباید باورمان بر این باشد که کشورمان صد در صد دچار فساد شده است ما باید از خود شروع نماییم و مطمئنا با همدلی هیچ اتفاقی برای کشور رخ نخواهد داد.

وی در پایان خطاب به خبرنگاران گفت: به حوزه رسانه صرفا به چشم ارتزاق نگاه نکنید زیرا لازمه حرفه خبرنگاری باید  عشق است.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دولت تدبیر و امید
خواندن کد خبر: 18447

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


  

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی