امروز: چهارشنبه 30 مهر 1399 برابر با 21 اکتبر 2020

کم کاری وزارت آموزش و پرورش درخصوص تامین شیر مدارس/دولت در خصوص تامین شیر مدارس نمره قبولی نمی گیرد

  • چهارشنبه, 25 مهر 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: آنچه امروز مشاهده می شود بیانگر کم کاری وزارت آموزش و پرورش در خصوص تامین شیر علی رغم تامین اعتبارات لازم است.

 به گزارش پایگاه خبری رشت پرس  غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی  در خصوص عدم اهتمام وزارت آموزش و پرورش به اختصاص شیر در مدارس در سال جاری تحصیلی گفت: از محل هدفمندی یارانه بخش اعظمی برای تامین شیر مدارس برای آموزش و پرورش تخصیص داده شده ولی آنچه مشاهده می شود کم کاری از جانب وزارت آموزش و پرورش است که این اتفاق صورت نگرفته است.

دولت در خصوص تامین شیر مدارس نمره قبولی نمی گیرد

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: تامین شیر مدارس جزو اصلی وظایف دولت و وزارت آموزش و پرورش است؛ متاسفانه در روستا و شهرستان های محروم، اغلب دانش آموزان از لحاظ تامین مواد پروتئینی از جمله شیر دچار مشکل هستند و حتی این مشکل در شهر های بزرگ نیز وجود دارد و اگر این اتفاق صورت نگیرد؛ نمی توان نمره قابل قبولی به دولت و آموزش و پرورش در این حوزه داد.

وظیفه دولت؛ تامین امنیت غذایی دانش آموزان در مدارس

وی تاکید کرد: آنچه مورد درخواست از دولت و وزارت آموزش و پرورش است؛ بحث امنیت غذایی، پروتئینی و تربیتی دانش آموزان را جدی بگیرد تا مشکلی در آینده برای آنها پیش نیاید.

اعتبارات لازم در 6 ماهه نخست سال جاری تامین شده است

این نماینده مجلس در دوره دهم تأکید کرد: اعتبارات در خصوص تامین شیر مدارس در 6 ماهه اول سال 97 با مشکلی مواجه نبوده و با توجه به اینکه در فصل مدارس قرار داریم و فصل زمستان در پیش رو است و تامین شیر در مدارس بیش از پیش ضرورت دارد، دلیل کوتاهی وزارت آموزش و پرورش مشخص نیست؛ بنابراین بطور قطع کمیسیون برنامه و بودجه در این خصوص از وزیر آموزش و پرورش سوال خواهد کرد.

نباید دانش آموزان را در امور کلان کشور وارد کرد

جعفرزاده گفت: آنچه در کشور ما در خصوص اعتبارات وجود دارد؛ این است که بالاخره اعتبارات تامین خواهد شد، بنابراین وزارت آموزش و پرورش نباید این رویه را به دلیل عدم نبود اعتبارات قطع کند؛ درحالیکه نباید دانش آموزان را در این امور کلان کشور وارد کرد؛ بدین معنا که نبود اعتبارات برای انش آموزان، شیر نخواهد شد و باید شیر برای آنها به هر صورت تامین شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات  در مجلس شورای  اسلامی  خاطر نشان کرد: دولت و وزارت آموزش و پرورش وظیفه دارد که به دانش آموزان آرامش روانی و آسایش روحی داده و امنیت غذایی آنها را در مدارس تامین کند ولی آنچه امروز شاهد آن هستیم ،عدم اهتمام آنها در این خصوص است.

پایان پیام/083451

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دولت تدبیر و امید
خواندن کد خبر: 18977

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی