امروز: یکشنبه 04 آبان 1399 برابر با 25 اکتبر 2020

  • در گفتگو با مسئولین جوامع محلی منطقه آزاد انزلی مطرح شد؛
اشتغال زایی جوانان بومی روستای جفرود بالا از الویت های برنامه منطقه آزاد انزلی است/ رفاه مردم بلسکله از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی فراهم شد/اجرای طرح توریستی شدن مرداب امیرکنده از اولویت های برنامه منطقه آزاد انزلی

  • شنبه, 06 بهمن 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم
جمعی از مسئولین جوامع محلی در محدوده منطقه آزاد انزلی در خصوص اقدامات و حمایت های سازمان منطقه آزاد انزلی با رسانه ما گفتگو کرده اند که در ادامه میخوانید: 
 
"حر ترابی" دهیار روستای جفرود بالا  :
اشتغال زایی  جوانان بومی روستای جفرود بالا از الویت های برنامه منطقه آزاد انزلی است / لوله کشی در دفع آب های سطحی روستا ، تعمیر ساختمان دهیاری و آسفالت  کوچه های روستای جفرود بالا جزء اعتبارات جدید منطقه آزاد انزلی محسوب می شود 
 دهیار روستای جفرود بالا در گفت و گو با «رشت پرس»  از اقدامات منطقه آزاد انزلی جهت توسعه و آبادانی روستاهای محدوده منطقه و اجرای پروژه های عمرانی گفت: روستای جفرود بالا یکی از روستاهای محدوده منطقه آزاد انزلی از توابع بخش  خمام  شهرستان رشت می باشد که به علت ایجاد سازمان منطقه آزاد تحت پوشش این سازمان قرار گرفته است.
حر ترابی اظهار کرد: احداث پارک کودک و خانواده سر تیپ شهید محمود ترابی با مساحت 500 متر مربع و با اعتبار 150 میلیون تومان ، ساخت مسجد امام حسین (ع) با اعتبار 300 میلیون  تومان از اقدامات سه سال اخیر در بخش عمرانی  منطقه آزاد انزلی بوده  است. 
دهیار روستای جفرود بالا با بیان اینکه بیش از  1000 متر از کوچه های روستای جفرود بالا آسفالت شده است، اظهار داشت:  اخیراً نیز با اعتبارات جدید تحت پوشش منطقه آزاد بندر انزلی نیزبیش از 700 متر دیگر به آسفالت روستا اضافه شده است.  
وی با ذکر اینکه دفع زباله های روستا بسیار منظم انجام می شود گفت: 150 تا 200 متر لوله گذاری در دفع آب های سطحی روستا با اعتبار  100 میلیون تومان توسط  منطقه آزاد انزلی اختصاص داده شده است.
وی خاطر نشان کرد : همچنین روستای جفرود بالا  با حمایت سازمان منطقه  انزلی تحت پوشش صد درصدی بیمه روستایی و عشایر قرار گرفته است.
ترابی،  خرید میز و نیمکت در سطح مدرسه روستا و اجرایی کردن سرعت گیردر دست اندازهای خیابان، گذاشتن سطل زباله و تابلودر خیابان ها را  با اعتبار 40 میلیون تومان از خدمات محیطی عنوان کرد و گفت: کمک به برگزاری  مراسم فرهنگی و هنری از سوی دهیار انجام می شود.
وی با بیان رضایت از خدمات منطقه آزاد انزلی در روستای جفرود بالا  گفت: از سوی منطقه آزاد انزلی در بحث گردشگری بسیار کمک  و حمایت شده و با کمک این سازمان در اشتغال افراد بومی و جوانان روستا در منطقه آزاد انزلی، قانون جذب 50 درصدی طرح هایی در دست اجراست.
دهیار روستای جفرود با توجه به ساختار روستا در کنار ساحل ، راه اندازی آبزی پروری را برای اشتغال روستاییان تاثیر گذار خواند و گفت: در راستای اشتغال بیشتر ایجاد استخرهای پیش ساخته ماهی با همکاری و نظارت  شرکت پیشتیبان و با پرداخت وام های مختلف به افراد روستا صورت گرفته که در این طرح  به هر واحد تولیدی 35 میلیون تومان وام کم بهره با تنفس یکساله پرداخت خواهد شد.
وی با اشاره به ساخت مدرسه  با مشارکت بانک ملی و سازمان منطقه آزاد انزلی با اعتبار 250 میلیون تومان عنوان کرد: اعتباری بالغ بر 20 میلیون تومان برای تقویت شبکه برق روستا و نیز اعتبار 20 میلیون تومانی برای تعمیر ساختمان دهیاری در نظر  گرفته شده است .
ترابی در پایان با عنوان انجام مدیریت ساحلی روستای جفرود بالاگفت: مدیریت ساحل در روستا شامل ستاد سلامت دریا ، کمک در دفع زباله ، حمایت از ناجیان غریق و مدیریت روزانه از سوی مدیران سازمان با حمایت منطقه آزاد انزلی انجام می شود.
***
رییس شورای اسلامی روستای بلسکله امام جمعه؛ 
با توجه به اعتبارات تخصیص یافته از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی ،رفاه مردم  روستای بلسکله فراهم شده است
 
رییس شورای بلسکله امام جمعه در گفت و گویی با«رشت پرس»  اظهار داشت : موجبات رفاه مردم بلسکله با توجه به اعتبارات تخصیص یافته از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی فراهم شده است.
محمد احمد عموئی اقدامات سه سال  اخیرسازمان  منطقه آزاد انزلی در جهت پیشرفت روستای بلسکله را بسیار موثر خواند و گفت: بلسکله روستایی از توابع بخش خشکیبیجارشهرستان رشت  است که تحت حاکمیت سازمان منطقه آزاد انزلی ست و بر طبق سرشماری سال 95 بالغ بر 1013 نفر جمعیت دارد. 
عمویی در خصوص حمایت های سازمان منطقه آزاد انزلی در روستای بلسکله به احداث مسجد  امام حسین (ع) اشاره کرد و گفت: این مسجد با مساحت تقریبی 260 متر مربع در یک طبقه برای 64 خانوار روستا  و به مبلغ90 میلیون تومان هزینه شده است.
وی با اشاره به اینکه  شن ریزی داخلی کوچه ها و معابر در گذشته از اقداماتی بوده که انجام گرفته است، گفت:آسفالت کوچه مسجد و کوچه نوحی واقع در روستای بلسکله به طول 170 متر انجام شده است.
وی با اشاره به تحت پوشش قرار گرفتن بیمه اجتماعی کشاورزان روستایی بلسکله گفت: با اعتبارات منطقه آزاد  انزلی  برای بیمه روستاییان بومی هر نفر مبلغ دویست و ده هزار تومان در نظر گرفته شده است.
رییس شورای بلسکله ادامه داد : همچنین تولید برنج سالم و ارگانیک بدون سهم  5 هکتار از زمین های روستا با نظارت مهندسین کشاورزی  توسط منطقه آزاد انزلی انجام شده است.
وی  در ادامه گفت: فاضلاب هر خانه روستایی بلسکله تا جایی که  امکان جا گذاری داشته انجام گرفته  و همچنین لوله کشی فاضلاب در مکان های عمومی شامل مسجد، مدرسه و خانه بهداشت توسط حمایت های منطقه ازاد انزلی اجرایی شده است.
***
دهیار روستای امیر کنده ؛
اجرای طرح توریستی شدن بزرگترین مرداب امیرکنده از اولویت های برنامه منطقه آزاد انزلی در این روستاست
 
 دهیار روستای امیر کنده در گفت و گویی با«رشت پرس» با بیان اینکه سازمان منطقه آزاد انزلی در خصوص اعتبارات عمران روستای  امیر کنده عملکرد خوبی داشته است گفت: با استفاده از ظرفیت دهیاران می توان به عنوان پل ارتباطی موثر ، رضایت مندی مردم روستا را فراهم کرد.
بهزاد نوروزی با بیان اینکه بالغ بر 350 میلیون تومان اعتبار به جهت ساخت مدرسه ی روستا با فضای ورزشی 135 متری در نظر گرفته شده است، گفت: در حال حاضر 100 میلیون آن با مشارکت نو سازی مدارس  واریز شده و مقرر شده که 150 میلیون تومان دیگر نیز توسط اعتبارات منطقه آزادانزلی به این پروژه تزریق شود.
نوروزی اعتبار 80 میلیونی را برای احداث پارک کودک و جمع آوری زباله را از دیگر اقدامات سه سال اخیر منطقه آزاد انزلی عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه روستای امیر کنده یک منطقه گردشکری محسوب می شود و جمعیت مسافران در این منطقه  زیاد است اقدامات جمع آوری زباله در حد ایده آل صورت می گیرد.
وی با اشاره به استقرار آتش نشانی  از سوی منطقه آزاد انزلی گفت: فاصله روستا با محل خدمات آتش نشانی انزلی در حدود 5 کیلومتر می باشد که نزدیکی مسافت خدمات این حوزه در صورت حادثه برای ما بسیار حائز اهمیت بود که به حمد الله این امر صورت گرفته است.
دهیار روستای امیر کنده با اشاره به استقرار اورژانس  با فاصله 2 کیلومتر از منطقه برای خدمات بهداشتی و درمانی  به روستای امیر کنده  اظهار داشت: با توجه به اینکه  جمعیت در این منطقه در تابستان  افزایش می یابد و آمار غرق شدگان در سواحل روستا نگران کننده است استقرار این اورژانس در منطقه روستا امیرکنده بسیار مهم می باشد.
وی از برقراری خط اتوبوس منطقه آزاد انزلی و رشت  به منظور رفاه حال ساکنین روستا خبر داد و گفت: با توجه به اینکه روستای امیر کنده از توابع شهرستان رشت می باشد و 25کیلومتر با منطقه آزاد بندر انزلی فاصله دارد به همین جهت خط اتوبوس مسیر انزلی در حال انجام است و انشالله  این خط  برای مسیر رشت نیز در حال پیگیری است.
دهیار زیباکنار؛
در حوزه های مختلف اعتباراتی از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی جهت توسعه روستای زیباکنار در نظرگرفته  شد
شهرام بحری دهیارزیبا کنار در گفت و گو با «رشت پرس»ضمن معرفی روستای زیبا کنار گفت:این روستا به واسطه آب و هوای عالی و طبیعت زیبای چهار فصل و  دسترسی آسان از سه جهت جغرافیایی در مناسب ترین منطقه گردشگری و اقتصادی شمال قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاری در زیبا کنار به عنوان یک قطب گردشگری در حال پیشرفت است گفت : از نظر اقتصادی این فعالیت ها بسیار مقرون به صرفه است، نوار ساحلی زیبا کنار در فاصله 30 کیلومتری از مرکز استان گیلان ، فرودگاه رشت و فاصله حدود 10 کیلومتری از بزرگترین بندر تجاری شمال، منطقه آزاد انزلی  واقع شده و به عنوان شاهراه تجاری و نزدیکترین ناحیه به منطقه آزاد کاسپین می باشد.
وی با اشاره به اعتبارات 95 میلیون تومانی از سوی  منطقه آزاد انزلی در ساخت مجموعه ورزشی و رختکن آن گفت: 10 میلیون تومان برای حقوق بازیکنان فوتبال باشگاه آزادی در نظر گرفته شده است.
بحری همچنین افزود : اعتبارات 20 میلیونی از منطقه آزاد انزلی برای سنگ فرش مسجد صاحب الزمان (ع) که در دو طبقه احداث گردیده، هزینه شده است.
وی با اشاره به  اینکه از جاذبه های طبیعی زیبا کنار رودخانه اوشمک می باشد اضافه کرد : این رودخانه به طول 8 کیلومتر از دل زیبا کنار گذشته و طبیعتی زیبا را در کنار خود به وجود آورده و مکانی مناسب برای ماهگیری محسوب می شود به همین جهت ساخت پارک ساحلی در جوار رودخانه اوشمک به مساحت  700 متر مربع با  موقعیت مکانی فوق العاده  و امکانات رفاهی با اعتبارات 95 میلیون تومان از اعتبار منطقه آزاد انزلی  در سال 96 هزینه شده که سنگ چینی بوستان انجام شده است و همچنین نصب 10 آلاچیق در این بوستان صورت گرفته  و چراغ و تابلوهای بوستان  خریداری شده تا انشالله به زودی نصب گردد.
بحری در مورد استقرار ایستگاه آتش نشانی شماره 2در زیبا کنار گفت: حقوق پرسنل این ایستگاه از اعتبارات منطقه آزاد انزلی تامین شده اما احداث ساختمان وخودروی آتش نشانی از اعتبار دهیار روستای زیبار کنارمی باشد.
انتهای پیام/083451
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دولت تدبیر و امید
خواندن کد خبر: 19967

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی