امروز: شنبه 30 شهریور 1398 برابر با 21 سبتامبر 2019

  • وضعیت حضور استاندار‌‌ان در ایام نوروز؛
استاندار گیلان در محل خدمت

  • پنج شنبه, 08 فروردين 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

وضعیت حضور یا عدم حضور استانداران و شهرداران مراکز استان‌های سراسر کشور در محل خدمت مورد بررسی قرار گرفت  تا کسانی که تعطیلات را در خارج از کشور سپری کرده و کسانی که در حال خدمت‌رسانی به مسافران و سیل‌زدگان بودند مشخص شوند.

به گزرش پایگاه خبری رشت پرس استاندار گلستان‌ برکنار شد؛ این تیتری بود که از عزل سیدمناف هاشمی خبر می‌داد، استانداری که به گفته وزیر کشور در میان بحران سیل در گلستان به خاطر مشکلات خانوادگی به آلمان سفر کرده بود.(بیشتر بخوانید)

ساعاتی بعد اخباری در فضای مجازی پخش شد که از ۳۱ استاندار کشور ۲۰ استاندار تعطیلات نوروزی را خارج از کشور سپری می‌کنند و مناف هاشمی بد‌شانس بوده که در گلستان سیل آمده است. (بیشتر بخوانید)

 فارس حضور یا عدم حضور استانداران و شهرداران مراکز استان‌های سراسر کشور در ایام پر تلاطم نوروز 98 در قالب یک گزارش بررسی کرد: 

کدام‌ استاندار‌ها و شهردار‌ها نوروز 98 خارج بودند؟

استاندار کجا بود؟شهردار مرکز استان کجا بود؟نام استان
تبریزتبریزآذربایجان شرقی
ارومیهارومیهآذربایجان غربی
اردبیلاردبیلآذربایجان غربی
ایلامفرانسه!ایلام
اصفهاناصفهاناصفهان
کرجکرجالبرز
بوشهربوشهربوشهر
تهرانتهرانتهران
شهرکردشهرکردچهارمحال و بختیاری
بیرجنداز اول فروردین مرخصی (یاسوج)خراسان جنوبی
مشهدمشهدخراسان رضوی
بجنوردبجنوردخراسان شمالی
اهوازاهوازخوزستان
زنجانزنجانزنجان
سمنانسمنانسمنان
زاهدان (دو روز مرخصی مشهد)  زاهدانسیستان و بلوچستان
کرمانکرمانکرمان
شیرازروز سیل بازگشت (مرخصی در تهران)فارس
قماز سوم فروردین در قمقم
قزوینقزوینقزوین
سنندجسنندجکردستان
کرمانشاهکرمانشاهکرمانشاه
یاسوجیاسوجکهگیلویه و بویراحمد
رشترشتگیلان
آلمان! (عزل شد)گرگانگلستان
خرم‌آبادخرم‌آبادلرستان
ساریساریمازندران
اراکاراکمرکزی
بندرعباسبندرعباسهرمزگان
همدانهمدانهمدان
یزدشهردار ندارد!یزد


همه استانداران و شهرداران به جز سید مناف هاشمی استاندار سابق گلستان و طالب صادقیان شهردار ایلام که در مسافرت خارج از کشور به سرمی‌برد، در ایام نوروز در محل خدمتشان به مسافرین نوروزی خدمت رسانی می‌کردند. یک‌ منبع آگاه از سفر خانوادگی صادقیان شهردار ایلام به فرانسه خبر داده است.

شهردار شیراز نیز تا قبل سیل سهمگین این شهر در تهران به سر می‌برد که به گفته دادستان شیراز روز حادثه با وی تماس گرفته شده و تا عصر روز پنجم فروردین در محل حادثه حاضر می‌شود. شهردار بیرجند نیز از روز‌های آغازین سال نو در مرخصی است. 

گرچه این دو شهردار در داخل کشور به مرخصی رفته‌اند اما به خاطر حجم بالای مسافر در ایام نوروز علی‌الخصوص برای شهر توریست‌‌پذیری مانند شیراز حضور شهردار در شهر ضروری به نظر می‌رسید.

در این میان استاندار‌ها، فرمانداران و شهرداران بسیاری نیز در آغازین روز‌های سال 98 خود در دل حوادث، علی‌الخصوص در سیل‌ روزهای اخیر استان‌های شمالی، غربی و جنوبی حضور فعال داشتند و چه بسیار مدیرانی که خود چکمه‌پوش و در زیر باران روزهای سخت استانشان را سپری می‌کردند.

این گزارش حاکی است مخاطبان فارس با ثبت سوژه‌ای در فارس من با عنوان مسئولین دولتی در تعطیلات عید کجا رفتند؟ خواستار شفافیت عملکرد مدیران در ایام نوروز و بحران سیل اخیر شده‌اند.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دولت تدبیر و امید
خواندن کد خبر: 20462

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی