امروز: دوشنبه 05 آبان 1399 برابر با 26 اکتبر 2020

هیچ کس به آقای ترامپ زنگ نخواهد زد/بخش اعظم مشکلات اقتصادی ارتباطی به تحریم‌ها ندارد

  • یکشنبه, 22 ارديبهشت 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس : پایان تحولات جاری در منطقه، جنگ نخواهد بود و هیچ کس به آقای ترامپ زنگ نخواهد زد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ، حشمت الله فلاحت پیشه در حاشیه نشست علنی امروز در جمع خبرنگاران گفت: امروز جلسه غیرعلنی قوه مقننه با حضور فرمانده سپاه پاسداران برگزار و بحث‌های جدی مطرح شد.
نماینده مردم اسلام آباد غرب اضافه کرد: واقعیتی وجود دارد مبنی بر اینکه ۲۸ سال راهبرد جمهوری اسلامی ایران، خرید‌های تسلیحاتی، مهندسی معکوس و تولیدات کاملا بومی و غیرقابل دسترسی و پیش بینی ایران در قالب راهبرد مقابله به مثل و دفاع در برابر آمریکا تعریف شده است. به عبارتی در طول این مدت دشمنی آمریکا را تشخیص دادیم و در قبال آن به آمادگی دفاعی رسیده ایم.
وی افزود: به همین دلیل است که اعتقاد داریم هیچگاه جنگ نخواهد شد، چون آمریکایی‌ها می‌دانند امکان جنگ با ایران را ندارند؛ به هرحال ایران امکان اینکه از فاصله ۲ هزار کیلومتری هدف‌های خود را در قالب سیاست دفاعی مورد هدف قرار دهد، دارد، ولی اگر ناو‌های آمریکایی بخواهند اقدامی صورت بدهند، حداکثر فاصله‌ای که با ایران خواهند داشت ۵۰۰ کیلومتر است، لذا خودشان می‌دانند در هیچ جنگی تا این حد گرفتار فضای جنگی توأم با شکست نخواهند شد.
فلاحت پیشه ادامه داد: آمریکایی‌ها راهبردشان جنگ نیست لذا اعتقاد داریم جنگ نخواهد شد؛ آمریکایی‌ها اکنون درصدد جنگ روانی هستند، لذا سعی می‌کنند این موضوع را با تحریم‌ها و فشار‌های اقتصادی همراه کنند. از این رو دولت باید به وظایف خود در قبال موضوعاتی که شکل گرفته، عمل کند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اعتقاد داریم بخش اعظم مشکلات اقتصادی مردم ناشی از تحریم نیست، بلکه ناشی از ضعف‌های نظارتی و تلاش نامناسب دولت برای رفع مشکلات است.
فلاحت پیشه افزود: در زمینه دفاعی، آمادگی کامل وجود دارد لذا پایان تحولات شکل گرفته جنگ نخواهد بود.
این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه هیچ وقت فردی با ترامپ تماس نخواهد گرفت، اظهار داشت: در آینده آمریکایی‌ها مجبور خواهند شد جدی‌تر موضوع مذاکره با ایرانیان را مطرح کنند. حتما خودشان خواهند دید موضوع ایران با هر کشوری مانند کره شمالی متفاوت خواهد بود.
وی با اشاره به جلسه کمیسیون متبوعش با وزیر امور خارجه افزود: در تمام جلسات کمیسیون از ابتدای سال جاری بیش از نیمی از وقت به مسائل مرتبط با شرایط اخیر خصوصاً مقابله به مثل در مقابل رفتار‌های آمریکا اختصاص داده شده است. این موضوع در قالب طرح‌ها و سیاست‌ها بررسی شده، لذا بخشی از حضور وزیر امور خارجه در کمیسیون مربوط به بررسی موضوع مذکور و نیمی دیگر مربوط به پاسخ به سوالات نمایندگان خواهد بود.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اعتقاد دارم ترامپ نیز در شرایط روانی شکل گرفته، خودش هم گرفتار شده است؛ واقعیت این است که آمریکایی‌ها آخرین برگ‌های خود را هزینه کرده اند، اما ایرانی‌ها هنوز برگ‌های خود را رو نکرده اند، به طوری که بخشی از برگ‌های تحریمی آمریکایی‌ها مثل تحریم‌های اخیر، تحریم‌های تکراری بود که بار‌ها تکرار شده و صرفاً برای فشار بر ایران مطرح می‌شود.
فلاحت پیشه افزود: جمهوری اسلامی ایران بنایی بر تصاعد و گسترش بحران ندارد و اعتقاد داریم در آینده آمریکایی‌ها هستند که موضعشان تضعیف خواهد شد.
نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس تصریح کرد: مذاکره با آمریکا شرایط خاصی دارد، ایران بعد از انقلاب اسلامی یک بار به طور جدی وارد مذاکره بر سر برجام و بر این اساس مقرر شد نتیجه مذاکرات برد – برد باشد، اما این امر محقق نشد.
وی تصریح کرد: اعتقاد دارم ایرانی‌ها وارد مذاکره‌ای نمی‌شوند که نتیجه آن برد - باخت باشد؛ آمریکایی‌ها با مقدماتی که ایجاد کرده اند نشان می‌دهند سیاستشان فعلا مذاکره نیست و اگر شرایطی هم برای مذاکره ایجاد شود، آمریکایی‌ها باید از بخشی از سیاست‌های شان عقب نشینی کنند.
فلاحت پیشه گفت: سردار سلامی در نشست غیرعلنی صبح امروز گفت که ایران آمادگی لازم برای جنگ را دارد تا حدی که بتواند پیروز این مهم باشد، لذا تحلیل راهبردی، نوع رفتار آمریکایی‌ها و مباحث میدانی نشان می‌دهد بر همین اساس جنگ نخواهد شد و آن‌ها به دنبال جنگ نیستند.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دولت تدبیر و امید
خواندن کد خبر: 20811

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی