امروز: چهارشنبه 07 آبان 1399 برابر با 28 اکتبر 2020

ابهاماتی درباره انتصاب سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر!

  • دوشنبه, 07 مرداد 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

علی شیرکانی هم مانند انتصاب پرحاشیه قبلی رزومه ای متناسب با تبصره 1 ماده 17 قانون نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی ندارد، تا جائی که وی در سایت این صندوق مدیر مالی اداری شرکت متد را به عنوان رزومه خود مطرح کرده است

 به گزارش پایگاه خبری رشت پرس وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی چند ماه بعد از حضور محمد شریعتمداری حاشیه های زیادی را به خود دیده است؛ درحالی که تب و تاب انتصاب غیرقانونی قبلی (انتصاب میعاد صالحی به عنوان مدیرعامل صندوق بازنشستگی) در وزارت کار هر روز بیشتر می شود و از مجلس تا دیوان محاسبات و سازمان بازرسی به این موضوع ورود کرده اند، انتصاب "علی شیرکانی " به عنوان مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان، عشایر و روستائیان نیز حاشیه ساز شده است.

علی شیرکانی هم مانند انتصاب پرحاشیه قبلی رزومه ای متناسب با تبصره 1 ماده 17 قانون نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی ندارد، تا جائی که وی در سایت این صندوق مدیر مالی اداری شرکت متد را به عنوان رزومه خود مطرح کرده است؛ شرکت متد یک پیمانکار نگهداری بیمارستان های بنیاد شهید است و نمی توان این سمت را به عنوان رزومه مدیریتی (آنچه برای شرایط احراز در تبصره 1 ماده 17) عنوان کرد.

گفته می شود شیرکانی به واسطه احمد میدری معاون رفاه وزیر کار که همشهری شیرکانی است، در زمان علی ربیعی به عنوان رئیس دبیرخانه هیئت امنای تامین اجتماعی انتخاب شد و راهی خیابان کوثر شد؛ نقش دبیرخانه هیئت امنا یک نقش هماهنگ کننده بوده و تعداد پرسنل این دبیرخانه کمتر از انگشتان دست است؛ از همین جهت پس این سمت هم برای گرفتن شرایط احراز کافی نیست.

شیرکانی که فاقد رزومه قابل توجهی است وظایف ذاتی دبیرخانه هیئت امنا را به عنوان رزومه خود در سایت صندوق بازنشستگی عشائر لیست کرده و با همین رزومه سازی قصد دارد شریعتمداری را به انتصابش ترغیب کند.

شنیده می شود شریعتمداری نیز بنا دارد حکم شیرکانی را بدون هماهنگی با سازمان بازرسی، دیوان محاسبات صادر کند.

برخی نمایندگان مجلس اعتقاد دارند علی شیرکانی فاقد شرایط لازم مندرج در تبصره 1 ماده 17قانون نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی است. حال باید دید محمد شریعتمداری باز هم بر اینگونه انتصابات و تقابل با نهادهای نظارتی ادامه خواهد داد یا رویه دیگری را در پیش می گیرد.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دولت تدبیر و امید
خواندن کد خبر: 21489

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی