امروز: سه شنبه 08 مهر 1399 برابر با 29 سبتامبر 2020

گیلان در شاخص های کشوری جزء هشت استان اول کشور است

  • جمعه, 18 مرداد 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در نشست با اصحاب رسانه گیلان در رشت با بیان اینکه گیلان دارای ظرفیت های ارزشمند جهت توسعه و پیشرفت است بیان کرد: گیلان در شاخص های کشوری جزء هشت استان اول کشور است.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس  محمد باقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه انتقادها باید سازنده و جوانمردانه باشد افزود: باید اخلاق را در قلم زدن و انتشار مطالب رعایت کرد.

وی محیط زیست را معضل استان دانست و با اشاره به تجمع پسماند در سراوان و سایر استان تصریح کرد: ابتدای دولت تدبیر و امید ۸۰ میلیارد تومان جهت مدیریت پسماند گیلان اختصاص یافت اما نتیجه آن، ادامه گله مندی از وضعیت پسماند است.

نوبخت افزود: ساماندهی این معضل علاوه بر تزریق اعتبار نیازمند طرح و برنامه ای مدون و معقول است.

وی با بیان اینکه گیلان دارای ظرفیت های ارزشمند جهت توسعه و پیشرفت است بیان کرد: گیلان در شاخص های کشوری جزء هشت استان اول کشور است.

معاون رییس جمهوری با اشاره به ایجاد ۲۶ هزار فرصت شغلی برای جوانان گیلانی افزود: این اشتغال در قالب هشت برنامه با انعقاد موافقت نامه ایی با وزراء اجرایی می شود.

وی از اصحاب رسانه خواست ظرفیت های توسعه استان را شناسایی و وضعیت پیشرفت طرح را مطالبه کنند تا کم کاری برخی دستگاه ها مشخص و تعیین تکلیف شوند.

نوبخت با اشاره به یارانه ها، مالیات را یکی از منابع درآمدی دانست و گفت: در کشورهای توسعه یافته تا ۴۰ درصد درآمد از محل مالیات تامین که در کشورهای توسعه یافته به ۲۰ تا ۳۰ درصد می رسد.

وی ادامه داد: در ایران برخی دستگاه ها قانونا از پرداخت مالیات معاف شده، برخی قدرت پرداخت مالیات را نداشته و برخی نیز شناسایی نشدند.

رییس برنامه و بودجه کشور نفت را سرمایه ملی دانست و تصریح کرد: برای جبران هزینه ها مجبور به واگذاری دارایی های نفتی، سرمایه ایی و فروش اوراق هستیم.

وی با اشاره به افزایش هر ساله حقوق کارمندان طبق تورم افزود: متاسفانه مطابق با افزایش تصاعدی هزینه ها درآمدهای کشور افزایش نمی یابد.

نوبخت با اعلام اینکه اقتصاد کشور دچار ناترازی ساختاری است بیان کرد: ساختار اقتصادی کشور تورم زاست و رشد تقاضای ما بیشتر از رشد عرضه است و این ساختار باید اصلاح شود.

وی با اشاره به حذف چهار صفر از پول ملی اعلام کرد: این اقدام به جهت انجام مراودات بانکی و اداری به تومان است تا اصلاحی بین ارقام صورت گیرد.

رییس برنامه و بودجه کشور با اشاره به تاثیر آزادراه بر شهرهای منجیل و رودبار گفت: این آزادراه به گونه ایی طراحی شده که هنگام برگشت به تهران مسیر دو شاخه شده و برخی مسافران از داخل شهر عبور کرده و برخی نیز از آزادراه استفاده کنند.

نوبخت با اشاره به لغو ممنوعیت واردات برنج گفت: واردات برنج امری قانونی است و هرسال باید جهت جبران کمبودهای ارتزاق مردم واردات انجام شود اما نه در فصل برداشت محصول توسط کشاورزان.

وی تاکید کرد: سیاست دولت نیست که هنگام عرصه محصول برنج توسط کشاورز، برنج وارد شود.

معاون رییس جمهور با تاکید بر اینکه اجازه واردات برنج در فصل برداشت محصول را نمی دهیم  گفت: این ممنوعیت به مبادی ورودی کشور نیز ابلاغ تا از ورود برنج در این فصل جلوگیری کنیم و بعد از تنظیم بازار به اندازه کمبود باقی مانده برنج وارد شود.

وی با بیان اینکه در سخت ترین شرایط بودجه ایی و مالی کشور قرار داریم عنوان داشت: منابع مالی کشور بسیار محدود است.

نوبخت پرداخت حقوق پرسنلی را اولویت دانست و افزود: پنج هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان پرداخت شده که هنوز مجوزی برای این پرداخت صادر نشده و از حقوق قانونی خود جهت رفاه این قشر استفاده کردم.

نوبخت اعلام کرد: ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار جهت همسان سازی حقوق بازنشستگان در دو نوبت ۶ شهریور و ۶مهر پرداخت می شود.
 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دولت تدبیر و امید
خواندن کد خبر: 21610

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی