امروز: سه شنبه 11 آذر 1399 برابر با 01 دسامبر 2020

زنده ماندن بورس به ورود سهام جدید است

  • پنج شنبه, 18 ارديبهشت 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس جمهور گفت: معادن وارد بورس شوند تا همگان بتوانند از آنها استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، حجت الاسلام و المسلمین روحانی، رئیس جمهور در آیین افتتاح بهره بردای از طرح های ملی صنعت مس که بصورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، گفت: آزاد سازی پهنه های معدنی بسیاری مهم است که  باید با اکتشافات سریع در زمینه معادن ، در اختیار مردم قرار بگیرد و یا تبدیل به سهام در بورس شود . 

او با بیان اینکه مستلزم زنده ماندن بورس به ورود سهام جدید است. افزود: امسال قدم های خوبی از جمله وارد شدن  سهام عدالت به عرصه بورس صورت گرفته و سهام آن مربوط به شرکت هایی است که توان ارائه سود به مردم را داشته باشند.

 روحانی تصریح کرد: برای واگذاری سهام عدالت باید به مردم درست اطلاع رسانی شود و با یک پیامک کوتاه به مردم مطالب ارائه شود و مردم نباید دچار سردرگمی شوند، از وزیر اقتصاد می خواهم که سریعتر نسبت به تعیین تکلیف این سهام اقدام کنند چرا که این سهام در این شرایط سخت که اشتغال به تعطیلی کشیده شده،  نیاز مردم است.

او با تاکید بر اینکه بورس باید فعال شود، گفت: زمین های تحت اختیار نیروهای مسلح باید با مشخصات شفاف وارد بورس شود و در زمینه معادن هم همین مسئله تکرار شود تا همگان بتوانند استفاده کنند.

رئیس جمهور  تصریح کرد: برای واگذاری معادن و اکتشاف همیشه مشکلات بین محیط زیست و متقاضیان وجود دارد که این مورد هم باید بر اساس قانون در زمینه واگذاری تسهیل و در جایی که معادن ضرری ندارند باید مجوز اکتشاف صادر شود .

خام فروشی باید برچیده شود

او افزود: بسیاری از ذخایر معدنی ما در سطح زمین است و در کشور ما به صورت عمیق هنوز اکتشاف‌ها صورت نگرفته، اما در دنیا این موضوع اکنون به صورت عمیق در زمین انجام می‌شود که با قیمت گرانی هم بدست می‌آید، اما در ایران با شرایط ارزانی به معادن می‌رسیم که باید در آینده برای عمق هم برنامه داشته باشیم.

رئیس جمهور بیان کرد: در زمینه خام فروشی هم باید توجه کرد که باید به مرحله آخر برسیم یعنی جایی که مصرف کننده نهایی از آن استفاده می کند مثل معادن سنگ ساختمانی که اکنون به زنجیره آخر رسیدیم و در اختیار مردم قرار میگیرد.

او با اشاره به این که دولت باید برای واگذاری معادن به بخش خصوصی اقدام کند افزود: بخش دولتی چابک نیست و بخش خصوصی باید جای دولت،اقتصاد را به ویژه در زمینه معادن فعال کند. 

دستیابی به واکسن کرونا در مدت کم امکانپذیر نیست

روحانی با بیان اینکه سرعت و گسترش کشف مبتلایان گاهی می تواند خبر خوبی باشد و خبر بدی نباشد، گفت: وقتی کیت های آزمایشگاهی را گسترش و آزمایشگاه ها را افزایش می دهیم و افراد را شناسایی می کنیم بنا بر این عدد مبتلا بالا می رود و این افراد نیاز به بستری ندارند این می تواند خبر خوب هم باشد.

او افزود: اگر مردم مراعات نکنند و ابتلا به این ویروس منحوس بالا رود خبر خوبی نیست اما اگر کیت ها و آزمایشگاه ها افزایش یابد و افراد مثبت را کشف کنیم این چیز بدی نیست.

رئیس جمهور گفت: مردم باید بدانند اتمام بیماری کرونا در این مدت کم، امکان پذیر نیست و همچنان باید مراقبت کنند چرا که هنوز واکسن این بیماری را نداریم.

 انتهای پیام /083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دولت تدبیر و امید
خواندن کد خبر: 24082
برچسب‌ها

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی