امروز: جمعه 07 آذر 1399 برابر با 27 نوامبر 2020

قانون امر به معروف و نهی از منکر به هیات اختلاف قوا ارجاع شد

  • جمعه, 12 تیر 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس، وزیر دادگستری گفت: کلیات نامه روحانی به رهبر انقلاب درباره برخی اصطکاکات اجرایی در قانون امر به معروف و نهی از منکر بود.

مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در مراسم افطاری جامعه اسلامی مهندسین در جمع خبرنگاران و در پاسخ به والی مبنی بر بازداشت یکی از مدیران بانک سپه، اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: مقامات مسئول در این خصوص باید پاسخگو باشند.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر جزئیات نامه رئیس جمهور به رهبر معظم انقلاب در خصوص اجرای قانون امر به معروف و نهی از منکر گفت:‌ قانون امر به معروف و نهی از منکر بحث تداخل قوا را ایجاد می‌کرد و احتمالاً مشکلات اجرایی در آن بود که خودش به تضعیف فرایند اجرای این قانون می‌انجامید.

وزیر دادگستری تصریح کرد: در بحث امر به معروف و نهی از منکر باید جدی‌تر باشیم متأسفانه تا امروز در این خصوص کم‌کاری و کم‌توجهی کردیم ما نباید حرکتی که ناقص و با اشکال باشد را انجام دهیم با این نگاه جریان امر به معروف را تقویت کرده‌ایم.

پورمحمدی تأکید کرد: قانون امر به معروف و نهی از منکر نباید کاستی‌ها و اصطکاکات اجرایی داشته باشد و از همین‌ رو کلیات نامه رئیس جمهور به رهبری در همین خصوص بود که ایشان نامه را به هیأت حل اختلاف بین قوا اعاده دادند و قرار است آنها بررسی کنند.

وی در پایان به پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار فارس در خصوص زمان اجرایی شدن حکم مهدی هاشمی رفسنجانی گفت: همانگونه مستحضر هستید حکم مهدی هاشمی صادر شده و در مرحله اجرای آن هستیم.فارس

انتهای پیام/083458

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دولت تدبیر و امید
خواندن کد خبر: 4464

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی