امروز: چهارشنبه 07 آبان 1399 برابر با 28 اکتبر 2020

وزیر کشور از فضای آرامش و همدلی در گیلان ابراز رضایت کرد

  • دوشنبه, 05 مرداد 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس، استاندار گیلان با اشاره به حضور خود در شورای معاونین وزارت کشور گفت: وزیر کشور در این نشست، از فضای آرامش و همدلی و نیز فضای حاکم بر مسائل سیاسی، اجتماعی، امنیتی و عمرانی گیلان ابراز رضایت کرد.

محمدعلی نجفی  در نشست بررسی مسائل، مشکلات و توسعه بخش تاریخی و گردشگری دیلمان که با حضور نماینده ولی فقیه در گیلان در این بخش برگزار شد؛ افزود: فضای استان ، فضایی همراه با همدلی و هم زبانی است و این توفیقی است که نصیب خدمتگزاران مردم در دولت می شود تا در مناطق مختلف حاضر و مشکلات مردم را از نزدیک بررسی کنند.
محمدعلی نجفی استاندار گیلان در شورای معاونین وزارت کشور که به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور برگزار شد، حاضر شد و گزارشی از آخرین وضعیت گیلان در بخش های مختلف از جمله پیشرفت پروژه های عمرانی، اشتغالزایی و روند فعالیت های ستاد انتخابات ارائه کرد.
استاندار گیلان در ادامه نشست بررسی مسائل، مشکلات و توسعه بخش تاریخی و گردشگری دیلمان بیان داشت: این جلسه استانی که به منظور رفع مشکلات در این منطقه تشکیل شده ، علاوه بر اینکه ماندگار خواهد بود، مسلماً تأثیرگذار است و مدیران شهرستانی باید از این فرصت ایجاد شده بهره لازم را ببرند.
وی با اشاره به مشکلات کارخانه تولید سیمان دیلمان خاطرنشان کرد: برای این کارخانه سرمایه گذاری زیادی شده و باید از ظرفیت گسترده این کارخانه در بهسازی جاده های این منطقه استفاده شود.
نجفی بر ادامه رفع نقاط حادثه خیز مسیر سیاهکل به دیلمان با همکاری راه و شهرسازی و منابع طبیعی تأکید کرد و در مورد گازرسانی به روستاهای سیاهکل و دیلمان گفت: در پایان سال 95 روستاهای بالای 20 خانوار شهرستان از نعمت گاز بهره مند خواهند شد و برای اجرای این پروژه از محل اعتبارات بند ق تبصره 2 بودجه ، 70 میلیارد ریال هزینه می شود.
وی به استقرار سه ایستگاه دیجیتال برای استفاده از شبکه های تلویزیونی اشاره و اضافه کرد: با پیگیری هایی که صورت خواهد گرفت، مشکل آنتن دهی تلفن همراه، برق رسانی و نیز تا هفته دولت سالجاری، بخش عظیمی از مشکل آب این منطقه حل خواهد شد.
نجفی استفاده از ظرفیت حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در بخش گردشگری این منطقه را یادآور شد و افزود: این منطقه از فضای گردشگری مستعدی برخوردار است که باید با اهتمام ویژه از فرصت های موجود بهره لازم برده شود تا اشتغال پایداری برای جوانان این بخش ایجاد گردد.
نماینده ولی فقیه در استان گیلان نیز در سخنانی؛ دیلمان را محل ترویج تشییع عنوان کرد و گفت: فرزندان لایق و دانشمند این منطقه، توانستند تشییع مظلوم را در دنیا ترویج کنند.
آیت الله زین العابدین قربانی از استاندار و مدیران استانی برای حضور در این منطقه تقدیر کرد و افزود: مدیران باید از دلسوزان این منطقه غافل نشوند و مشکلات منطقه را با همکاری آنان مرتفع سازند.
وی خواستار رسیدگی به مسائل و مشکلات موجود در این منطقه شد و گفت : تکمیل ساختمان بخشداری و آتش نشانی دیلمان ، تامین آب شرب ، بهسازی راه، ایجاد کشتارگاه، ساخت خانه عالم و اتمام درمان بستر دیلمان بخشی از خواسته های مردم این منطقه است.
استاندار گیلان در بدو ورود به بخش دیلمان، طرح های عمران شهری و نیز آسفالت معابر این بخش را افتتاح کرد. برای اجرای این پروژه ها هفت میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
دیلمان از توابع شهرستان سیاهکل در شرق استان گیلان واقع است.ایرنا

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دولت تدبیر و امید
خواندن کد خبر: 4874

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی