امروز: چهارشنبه 07 آبان 1399 برابر با 28 اکتبر 2020

اظهارات جالب نماینده گیلانی مجلس در خصوص فیلم و واکنش کارگردان!

  • سه شنبه, 10 شهریور 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس، عضو فراکسیون رسانه و هنر مجلس معتقد است فیلمسازان باید قدرت نیروهای امنیتی کشور را به بهترین شکل در آثار خود به نمایش بگذارند که در این بین "تعبیر وارونه یک رویا" تجربه ای فاجعه انگیز در ژانر جاسوسی بوده است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با انتقاد از ضعف شدید پرداخت و فیلمسازی در سریال "تعبیر وارونه یک رویا" که در ژانر جاسوسی ساخته شده بود، گفت: بازی تصنعی و ضعیف برخی بازیگران غیرحرفه‌ای و فیلمنامه ضعیف این سریال، منجر به نوعی آب بندی در این تولید شده بود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه کارگردان، شمه پلیسی و اطلاعاتی برای نیروهای امنیتی حاضر در این سریال قائل نشده بود و بازیگران نتوانستند خوفی را که یک نیروی امنیتی در دل جاسوسان ایجاد می کند، از خود به نمایش بگذارند.

وی در ادامه در مقایسه ای میان فیلم های هالیوودی در ژانر جاسوسی و سریال ایرانی "تعبیر وارونه یک رویا" گفت: اخیرا یک فیلم هالیوودی مشاهده کردم با این مضمون که رئیس جمهور آمریکا به دلیلی با هواپیمای عمومی سفر کرد که از قضا این هواپیما مورد هجوم ربایندگان قرار گرفت و رئیس جمهور یک تنه هواپیما را از دست ربایندگان خلاص کرد؛ لذا همانگونه که می بینید آنها حتی نداشته‌های خود را در قالب فیلم به نمایش می گذارند در حالی که در این سریال ایرانی، داشته‌های ما زیر سوال می رود.

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه با بیان اینکه فیلم های ژانر جاسوسی یا نباید ساخته شود یا اگر ساخته می شود امکانات واقعی به نمایش درآید، عنوان کرد: ایران یکی از قوی ترین سیستم های امنیتی و اطلاعاتی را به لحاظ تجهیزات و نیروهای خبره دارد که فیلمسازان نباید از این موضوع در ساخت فیلم های خود غافل بمانند.

خروج از مرز بدون حضور نیروهای مرزی!

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نهم در ادامه با "فاجعه" خواندن سریال تعبیر وارونه یک رویا، اظهار کرد: قسمت آخر این سریال به صورت فاجعه باری تمام شد؛ به طوری که نیروی امنیتی با پای پیاده از جاده مرزی عبور کرد بدون اینکه با نیروهای مرزی روبرو شود و این موضوع با توجه به مرزهای به شدت کنترل شده غیر قابل ممکن بوده و بیشتر شبیه یک کمدی است.

وی همچنین با انتقاد از شیوه های سینمایی استفاده شده در این سریال مطرح کرد: تمام دنیا از سیستم و نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران می ترسند اما متأسفانه این فیلم نتوانست ذره ای از قدرت آنها را به نمایش بگذارد.

عضو فراکسیون رسانه و هنر مجلس شورای اسلامی در پایان به تجربه سریال های ایرانی گذشته نظیر "هوش سیاه" اشاره و خاطرنشان کرد: تجربه فیلم های قدیمی در ژانر جاسوسی بسیار قابل قبول تر بود لذا لازم است دستگاه های نظارتی وزارت اطلاعات و شورای نظارت بر صداوسیما به این حوزه ورود کنند زیرا مسأله به تصویر کشیدن قدرت نیروهای اطلاعاتی کشور یک مسأله امنیتی محسوب می شود.خانه ملت

واکنش فریدون جیرانی

فریدون جیرانی کارگردان نام آشنای کشورمان نسبت به اظهارات غلام علی جعفرزاده، نماینده رشت واکنش جالبی نشان داد!

فریدون جیرانی کارگردان نام آشنای کشورمان نسبت به اظهارات سینمایی غلام علی جعفرزاده واکنش جالبی نشان داد.

 نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی چندی پیش در نقش یک منتقد سینمایی ظاهر شده و به نقد و بررسی فیلم "تعبیر وارونه یک رویا" پرداخت و قسمت آخر آن را نوعی کمدی خواند.

در همین راستا فریدون جیرانی، کارگردان نام آشنای کشورمان در گفتگو با خبرنگار خزر، پس از شنیدن اظهارات خبرنگار ما مبنی بر اینکه اصلاً جعفرزاده چه کسی است و شغل وی چیست، گفت: " اشکال نداره! بزار بگه! بی خیال!"

وی با بیان اینکه این مطالب اصلا مهم نیست، گفت: "من اصلاً جواب وی را نمی دهم!"خزر بر خط

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در دولت تدبیر و امید
خواندن کد خبر: 5414

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی