امروز: چهارشنبه 07 خرداد 1399 برابر با 27 می 2020

واکنش اینستاگرامی وزیر بهداشت در پی مصوبه جدید نظام پزشکی/ عدم اختصاص شماره نظام پزشکی به دانشجویان PHD

  • شنبه, 05 تیر 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، یکی از دانشجویان معترض به مصوبه جدید نظام پزشکی گفت: طی مصوبه اعلام شده به رشته دامپزشکی و رشته‌های علوم پایه مثل ژنتیک و میکروبیولوژی و حتی صنایع غذایی نظام پزشکی داده نمی‌شود و نکته‌ای که در این مصوبه آمده لفظ (وغیره ( است که مشخص نیست چه رشته‌هایی را شامل می‌شود.

یکی از دانشجویان معترض به مصوبه جدید نظام پزشکی گفت: طی مصوبه اعلام شده به رشته دامپزشکی و رشته‌های علوم پایه مثل ژنتیک و میکروبیولوژی و حتی صنایع غذایی نظام پزشکی داده نمی‌شود و نکته‌ای که در این مصوبه آمده لفظ (وغیره ) است که مشخص نیست چه رشته‌هایی را شامل می‌شود.
یکی از دانشجویان معترض به مصوبه جدید نظام پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو، گفت: بنده با برخی از اساتید در خصوص عدم اختصاص شماره نظام پزشکی به دانشجویان برخی از رشته ها در مقطع PHD صحبت کرده ام که اعلام کردند این قانون قبلا هم انجام می شده ولی اکنون علنی شده و اعتراضات بالا گرفته است.
وی افزود: یکی دوماه پیش دانشجویان ژنتیک دانشگاه آزاد شهرکرد اعلام کرده بودند که مجوز آزمایشگاه های تشخیص ژنتیک از رشته ژنتیک پزشکی یعنی PHD با بیس خود رشته های ژنتیک گرفته شده و به پزشکان داده شده، که بعد از حدود یک ماه این مصوبه وزارت بهداشت علنی شد و مسبب این موضوع هم نظام پزشکی بوده و به آموزش پزشکی ابلاغ کرده است.
این دانشجو ادامه داد: طی مصوبه اعلام شده به رشته دامپزشکی و رشته های علوم پایه مثل ژنتیک و میکروبیولوژی و حتی صنایع غذایی نظام پزشکی داده نمی شود و نکته ای که در این مصوبه آمده لفظ (وغیره ) است که مشخص نیست چه رشته هایی را شامل می شود و هر رشته علوم پایه ممکن است جزو این (وغیره ) باشد.
وی خاطرنشان کرد: اگر این مصوبه اجرایی شود بسیاری از رشته ها مثل میکروبیولوژی و ژنتیک بازار کار خود را از دست می دهد.
این دانشجو تصریح کرد: مسئولین اعلام کرده اند که می توانید استاد دانشگاه شوید، که این امر امکان پذیر نیست؛ چراکه اعضای هیات علمی دانشگاه پر شده و فقط استاد به صورت حق التدریس می گیرد که حتی خود حق التدریسی ها هم نسبت به این موضوع اعتراض دارند.
وی ادامه داد: طی این دو روز اعتراضاتی بالا گرفت و کامنت هایی در شبکه های مجازی گذاشته شد و به خبرگزاری های مختلف پیام داده شد و دانشجویان به دلیل اینکه بازار کار خود را از دست می دهند شروع به اعتراض کردند.
این دانشجو در ادامه گفت: وزیر بهداشت طی عکس العملی در پایین صفحه اینستاگرام خود پست خبری گذاشتند که خود آموزش پزشکی نیز نسبت به این موضوع معترض بوده و این طور که از سخن وزیر بهداشت معلوم است، این قانون را عطف به مصوبه کنند، یعنی کسانی که نظام پزشکی داشتند که هیچ؛ ولی به رشته های PHD و ارشد که رشته های بالینی را شامل می شود نظام پزشکی تعلق نمی گیرد.
وی خاطرنشان کرد: این خلاف عدالت است و نه تنها بر خلاف تدبیر است؛ بلکه امید را از بسیاری از دانشجویان که قشر تاثیرگذار جامعه هستند نیز می گیرد.
این دانشجو در پایان گفت: با توجه به اعتراضات دانشجویان ممکن است تجمعی نیز در این راستا برگزار شود.

انتهای پیام/083458

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در دولت تدبیر و امید
خواندن کد خبر: 9830

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی