امروز: سه شنبه 29 خرداد 1397 برابر با 19 جون 2018

اقتصادی

اقتصادی (1256)

سرویس اقتصادی پایگاه اطلاع رسانی اخبار رشت ارائه دهنده جدیدترین اخبار در این بخش می باشد

دوشنبه, 28 خرداد 1397

نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با امضای ۵۰ نماینده مجلس از 3 فراکسیون امید، ولایی و مستقلين طی چند روز آینده به‌هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌شود.

دوشنبه, 28 خرداد 1397

 

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید: بسیاری از متقاضیان وام اشتغال روستایی به دلایل مختلفی موفق به دریافت این وام نشده‌اند، در صورتی‌که اگر موانع دریافت وام از پیش پای متقاضیان برداشته شود و دست و پای آن‌ها بسته نشود، طرح با سرعت بهتری به اجراء درمی‌آید .

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، هادی ابوی، با تاکید بر حل موانع پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی، اظهار کرد: قبل از اجرای چنین طرح‌هایی باید زیرساخت‌های مورد نیاز آن پیاده‌سازی شود و یک تحقیق و مطالعه جامع درباره موقعیت مکانی و شناخت استعدادهای منطقه صورت گیرد تا زمینه‌های اشتغال روستایی مشخص شود .

وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم برای روستاییان و عشایر اشتغالزایی کنیم، باید جامعه هدف، بازار هدف، مزیت‌های منطقه‌ و طرح‌های قابل توجیه را مدنظر قرار بدهیم و شرایط دریافت وام را برای متقاضیان تسهیل کنیم .

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران افزود: در کارگروه‌های اشتغال که قرار می‌گیریم، متوجه می‌شویم به دلیل آنکه دستورالعمل بانک مرکزی این است که به دارندگان چک برگشتی یا طرح‌های فاقد توجیه وام داده نشود، بسیاری از متقاضیان تسهیلات روستایی موفق به گرفتن وام نشده یا ناچار به گذاشتن وثیقه ملکی شده‌اند، درصورتی که اگر قرار است کار جدیدی در اشتغال روستایی شروع شود و روستاییان صاحب شغل شوند، باید این موانع و مشکلات را از پیش پای متقاضیان برداریم .

به گفته وی سازمان‌های مسئول و دستگاه‌های دولتی باید فعالیت متقاضیان را ساماندهی کنند و بانک‌ها در زمان پرداخت وام اشتغال، شرایط را برای متقاضیان توجیه کنند تا دچار سردرگمی و گرفتاری نشوند .

این مقام مسئول کارگری درعین حال با بیان اینکه موفقیت طرح مستلزم آن است که واسطه‌ها و دلالان وارد طرح نشوند،‌ اظهار کرد: متاسفانه بعضا رد پای دلالان در چنین طرح‌هایی دیده می‌شود که راه افتاده و طرح می‌فروشند، در حالی که این طرح‌ها قابل اجرا نیست و کارگروه اشتغال بانک‌ها نمی‌پذیرد .

به گزارش رشت پرس، اخیرا رییس کل بانک مرکزی از پرداخت ۳۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار به طرح اشتغال روستایی خبر داد و گفت که سال گذشته پرداخت مبلغ ۱۲ هزار میلیارد تومان از محل منابع صندوق توسعه ملی به تصویب رسید تا از طریق این صندوق و بانک‌های عامل در اختیار متقاضیان روستایی و عشایری قرار گیرد .

به گفته وی، سهم صندوق توسعه ملی ۶۰۰۰ میلیارد تومان و سهم بانک‌های عامل ۶۰۰۰ میلیارد تومان است که از این میزان، تاکنون ۳۰۰۰ میلیارد تومان توسط صندوق توسعه ملی به بانک‌های عامل اختصاص یافته است .

سال گذشته یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی، برای توسعه اشتغال در مناطق روستایی تصویب شد که از این میزان حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان به عنوان پشتوانه اجرای طرح روستا-تعاون با اولویت مناطق مرزی و عشایری و برای اشتغال در مناطق محروم روستایی و عشایری و شهرهای کمتر از ۱۰ هزار نفر جمعیت در نظر گرفته شد.ایسنا

انتهای پیام/083466

دوشنبه, 28 خرداد 1397

بعد از اظهارات روز گذشته سازمان بازرسی کل کشور، خبرها از تغییرات مهم در این سازمان جهت برخورد جدی با گرانی و فساد حکایت دارند.

یکشنبه, 27 خرداد 1397

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از اجرای طرح مشوق‌های اشتغال توسط این سازمان خبر داد و گفت: با اجرای این طرح، بنگاه‌های تولیدی فعال می‌توانند به ازای هر ۲ نفر نیرویی که به کار می‌گیرند، حق بیمه یک نفر دارای شرایط زیر ۳۴ سال و مدرک کارشناسی از معافیت سهم کارفرما استفاده کنند.

یکشنبه, 27 خرداد 1397

استاندار گیلان: بسته بندی متناسب با نیاز و سلیقه مصرف کننده عاملی موثر در افزایش فروش برنج است .

چهارشنبه, 23 خرداد 1397

استاندار گیلان خواستار تسریع طرح های گردشگری در استان شد و گفت: روند کار در حوزه بوم گردی رضایت بخش نیست و با هدف گذاری انجام شده، ۵ هزار واحد بوم گردی، بسیار فاصله دارد.

چهارشنبه, 23 خرداد 1397

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان ظهر امروز در نشست با مدیران واحدهای صنعتی وتجاری استان، اظهار داشت: سیاست و استراتژی کلان کشوری و استانی بر دو اصل استوار است؛ یکی حمایت از صنایع دانش بنیان و دیگری حمایت از تولیدات صادرات محوراست زیرا بسیاری از صنایع قدیمی و دارای تکنولوژی فرتوت، در دنیای کنونی، مزیت و توان رقابت و ارزش افزوده ندارند.

چهارشنبه, 23 خرداد 1397

جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار  بر ضرورت جذب کامل سهم تسهیلات اشتغالزایی شهرستان ها تا شهریورماه سال جاری تاکید کرد و افزود : تمام تلاش ما بر این است تا این تسهیلات با رعایت کیفیت و عدم انحراف موجب اشتغال پایدار در استان گردد.

چهارشنبه, 23 خرداد 1397

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان "قبول می‌کنیم در اقتصاد کشور کاستی‌هایی وجود دارد که باید برای رفع آنها تلاش کرد" گفت: مردم باید بدانند ما افزایش ۵۰ تا ۶۰ درصدی نرخ برخی کالاها را تکذیب نمی‌کنیم.

صفحه1 از140

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی