امروز: پنج شنبه 08 خرداد 1399 برابر با 28 می 2020

124 هزار‌نفر از دریافت سبد کالا حذف کرد

  • شنبه, 13 دی 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس معاون وزیر تعاون، کار و رفاه از دستور دولت به وزرای راه و تعاون برای تأمین مسکن کم‌درآمدها خبر داد و گفت: در سال 93 دولت سبد کالا را در مرحله اول به 2.5 میلیون خانوار ارائه داد و با یک بررسی در قالب بانک اطلاعاتی 124 هزار خانوار را حذف کرد.

در ادامه برنامه مناظره احمد میدری اظهار داشت: در سال ۹۳ دولت سبد کالا را در مرحله اول به ۲.۵ میلیون خانوار ارائه داد.

وی ادامه داد: با یک بررسی در قالب بانک اطلاعاتی تلاش کردیم ۱۲۴ هزار خانواده که نباید سبد کالا دریافت می‌کرد، مشخص و از دریافت سبد حذف شدند.

وی اظهار داشت: عده‌ای از این حذف شدگان به ما مراجعه کردند و اعلام کردند که مشمول قانون حذف نیستند و یا اینکه مثلاً فردی معلول در خانواده خود دارند اما ما به آنها اعلام کردیم که سبد کالا برای فقیرترین افراد جامعه است، بنابراین آنها قانع شدند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: برای اجرای چنین مواردی نظیر حذف پردرآمدها از دریافت یارانه نباید حساسیت اجتماعی ایجاد شود. رسانه‌ها مسأله را بزرگ نکنند و پروژه بدون تنش اجتماعی اجرا شود.

وی گفت: به عنوان مثال حذف ۱۲۴ هزار خانواده از بین ۲.۵ میلیون خانواده موردی مطلوب بود و این به معنای حدود ۸ درصد خطای دولت بود که مناسب است.

وی ادامه داد: در تجربه دیگر دولت به وزیر راه و شهرسازی و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که برای مسکن کم‌درآمدها برنامه‌ریزی کنند، تا اگر دولت در سال آینده بودجه‌ای داشت، به این مورد اختصاص دهد.

میدری افزود: در این راستا وزارت راه و شهرسازی و صندوق بازنشستگی تأمین اجتماعی جلساتی را برگزار کردند؛ طبق اعلام صندوق بازنشستگی، قبلاً مشکلاتی برای شناخت اقشار کم‌درآمد وجود داشت و شاخصی وجود نداشت، ضمن آ‌نکه امکان شناسایی هم نبود، اما تلاش می‌کنیم برای اجرای این مورد بانک اطلاعاتی به نحوی استفاده شود که تسهیلات به گروه هدف اصابت کرده و با ورود دولت به بازار مسکن مشکلی ایجاد نشود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در تجربه‌ای دیگر در سازمان بیمه سلامت دولت یارانه بهبود یافتگان برای ترک اعتیاد اختصاص داد، اما این یارانه به اقشار هدف اصابت نکرد و کسانی از این یارانه استفاده کردند که یا معتاد نبوده و یا این داروها را در بازار واسطه‌گری به فروش رساندند.

وی گفت: بنابراین سازمان بیمه سلامت تلاش کرد، بانک اطلاعاتی درست کرده و هر بیمار با ارائه کد ملی و کد پزشک این داروها را دریافت کند.

میدری با تأکید بر اینکه باید شناسایی پردرآمدها برای حذف یارانه به دقت انجام شود، اظهار داشت: قطعاً اگر این مورد دقیق عملیاتی نشود، فرد می‌تواند در دیوان عدالت اداری به این امر اعتراض کرده و در صورت تشخیص قاضی مبنی بر اشتباه دولت، دولت مقصر خواهد بود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه برای حذف پردرآمدها با پذیرش اجتماعی ایجاد شده و جنجال از بین رود گفت: متأسفانه حساسیت زیاد اجتماعی مردم موجب شد حتی کمپینی برای ثبت‌نام یارانه ایجاد شود و همه نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.فارس

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 1072

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی