امروز: دوشنبه 11 فروردين 1399 برابر با 30 مارس 2020

استقرار چادرها و اتوبوس های سرشماری در معابر عمومی گيلان/سرشماری اساس و پایه برنامه ریزی و سیاست گذاری کشور

  • شنبه, 17 مهر 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پايگاه خبري رشت پرس، رئیس برنامه و بودجه گیلان از ثبت نام بالغ بر ۸۵هزار و ۷۳۸خانوار در سرشماری اینترنتی خبر داد و گفت: از امروز چادرها و اتوبوس های سرشماری در معابر عمومی استان مستقر شده تا امکان ثبت نام اینترنتی برای عموم را فراهم کنند

رئیس برنامه و بودجه استان گیلان با اشاره به انجام سرشماری اینترنتی در استان همزمان با سراسر کشور اظهار کرد: استقبال از سرشماری اینترنتی در گیلان بر مبنای میانگین کشوری مطلوب است اما انتظار ما از استان فرهیخته ایی چون گیلان با توجه به ظرفیت ها و قابلیت هایش بیش از این است.

وی ادامه داد: از آغاز سرشماری اینترنتتی نفوس و مسکن تا ساعت ۶ صبح امروز بالغ بر ۸۵هزار و ۷۳۸ خانوار در این سرشماری شرکت کردند.

محمدی افزود: این تعداد معادل جمعیتی بالغ بر ۲۴۸ هزار و ۶۴۴ نفر است که حدود ۱۰ درصد جمعیت استان را شامل می شود.

وی با توجه به آسان بودن سرشماری اینترنتی نسبت به حضوری و فراهم کردن امکانات لازم برای عموم مردم جهت این نوع سرشماری تصریح کرد: تمام ادارات مکلف شدند به صورت رایگان مردم را در سرشماری ثبت نام کنند.

رئیس برنامه و بودجه استان اظهار کرد: از امروز چادرها و اتوبوس های سرشماری به همت فرمانداری ها در معابر عمومی مستقر شده تا امکان ثبت نام اینترنتی برای عموم را فراهم کنند.

وی با اشاره به برخی توهمات ایجاد شده در خصوص ارتباط سرشماری بامالیان و یارانه ها تصریح کرد: سرشماری اساس و پایه برنامه ریزی و سیاست گذاری کشور است، سوالات بسیار کلی و ربطی به یارانه و مالیات ندارد.

محمدی با بیان اینکه سرشماری یک امر ملی و فارغ از هرگونه جناح و حزب است اذعان کرد: سرشماری ربطی به جناح و حزب ندارد و اگر به درستی انجام نشود برنامه ریزی و بودجه ریزی کشور را دچار مشکل می کند.شبستان

انتهاي پيام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 11557

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی