امروز: دوشنبه 06 بهمن 1399 برابر با 25 ژانویه 2021

سرمایه گذاری سپرده بانکی مردم در خارج از استان قابل قبول نیست

  • چهارشنبه, 24 دی 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس دکتر نجفی با بیان اینکه همه‌ی دستگاه‌ها در کارگروه حمایت از تولید حضور جدی داشته باشند گفت : از 440 مصوبه‌ی این کارگروه در شهرستانها، 30 درصد اجرایی شده است و باقیمانده آن نیز انتظار می‌رود که پیگیری شود.

وي با اشاره به لزوم جدیت، پیگیری و استمرار حضور مدیران دستگاه های اجرایی و مدیران بانکی استان در کارگروه حمایت از تولید و حمایت بی شائبه از صنعت و تولید استان گفت: با توجه به شرایط حاکم بر اقتصاد ملی لازم است نهایت همکاری و مساعدت با مدیران واحدهای تولیدی را به عمل آوریم.

استانداربا اشاره به اینکه بیش‌تر این مصوبات مربوط به بانک‌ها است گفت : اگر اجرای مصوباتی در چارچوب اختیارات بانک‌های استان نیست باتوجه به رویکرد مثبتی که در مدیران عامل بانک‌های کشوری گزارش شده است.

دکتر نجفی خاطر نشان کرد : دبیرخانه کارگروه حمایت از تولید حداکثر در مدت یک هفته با مسئولیت معاون برنامه‌ریزی آخرین وضعیت این مصوبات را بازبینی کند.

وی همچنین با اشاره به اینکه در پرداخت تسهیلات از بانک‌ها انتظار خلاف قانون نداریم گفت : انتظار ما حمایت از تولید کنندگان و سرمایه گذاران است تا این شرایط سخت را پشت سر بگذارند.

دکتر نجفی افزود : این شرایط سخت که مجموعه‌ی تولید کنندگان و سرمایه گذاران با آن مواجه اند بخشی به دلیل سوء مدیریت‌ها، تحریم‌های ناجوانمردانه و سهل انگاری برخی تولید کنندگان است.

وی با بیان اینکه بانک ها در این بخش بسیار مؤثرند افزود : انتظار ما این است که بانک‌ها براساس بسته‌های سیاستی و حمایتی که توسط بانک مرکزی ابلاغ شده فعالیت کنند.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد : متأسفانه برخی بانک‌های خصوصی مجموع سپرده‌های مردم استان را در خارج از گیلان سرمایه‌گذاری می‌کنند که پذیرفتنی نیست.

انتهای پیام/083451

نماينده عالي دولت افزود :با توجه به سود بیشتر برخی از بانک های خصوصی شهروندان تمایل به سپرده گذاری در بانک های خصوصی و یا برخی مؤسسات تجاری و اقتصادی دارند اما این سپرده ها در استان های دیگر سرمایه گذاری می شود و موجبات تولید را در خارج از استان فراهم می کنند که این مسئله به طور جدی در حال پیگیری است.

دکتر نجفی خاطر نشان کرد : همه‌ی بانک‌ها باید همگام با سیاست‌های دولت که حمایت از بخش تولید است حرکت کنند.

وی در ادامه بر لزوم شناسایی دریافت کنندگان تسهیلات بانکی تأکید کرد و گفت: باید سرمایه گذاران واقعی که به امر تولید مبادرت می کنند و تسهیلاتی را در همین راستا از سیستم های بانکی دریافت می کنند از سایرین جدا شوند.

دكتر نجفی تصریح کرد: در این راستا ستاد شناسایی دریافت ها و پرداخت های بانکی با حضور سازمان های نظارتی در استان تشکیل شده است.

وی خاطر نشان کرد : با کمک و همیاری خوب مسئولیت اجرایی و مدیران بانکی و زحمات و تلاش‌های بخش خصوصی آمار بالای بیکاری را پشت سر می‌گذاریم.

استاندار گیلان تأکید کرد : به رغم بهبود وضعیت نسبت به سال قبل بنده همانطور که بارها گفته‌ام اصلاً از این وضعیت راضی نیستم.

استاندار بر لزوم ایجاد و حفظ وحدت و روحیه ی کاری در مدیران دستگاه های اجرایی و سیستم بانکی استان گفت: باید استان گیلان را به جایگاهی در خور شأن و منزلت این استان در عرصه ی تولید، اشتغال، مبارزه با بیکاری و جهاد اقتصادی در سطح کشور برسانیم. 

وی با اشاره به مصوبه‌ی بی نظیر دولت مبنی بر اختصاص 160 میلیارد تومان اعتبار در بودجه سال 93 گفت : با اختصاص این اعتبارات مشکلات پرداخت بهای برگ سبز چای بسیار کاهش یافت.

استاندار گیلان با اشاره به پیگیری‌های انجام شده در زمینه‌ی پرداخت تسهیلات بهزراعی گفت : در چند روز آینده خبرهای خوبی به اطلاع کشاورزان و چایکاران خواهد رسید.

فرماندار شهرستان لاهیجان در ادامه این جلسه ضمن قدردانی از تلاش های کارگروه حمایت از تولید استان گفت: شهرستان لاهیجان به عنوان یکی از 13 شهر گردشگری جهان اسلام، نگینی برای استان و کشور محسوب می شود.

کاظم کسرایی تصریح کرد: با توجه به مزیت های موجود در این شهرستان لازم است زیرساخت های لازم برای توسعه این شهرستان بیش از پیش فراهم شود.

وی از وجود 24 هزار هکتار اراضی برنجکاری و 5 هزار هکتار اراضی و باغات چایکاری در این شهرستان خبر داد و افزود: با توجه به خشکسالی سال زراعی جاری لازم است بودجه های به زراعی برای باغات چای این شهرستان اختصاص یابد.

فرماندار شهرستان لاهیجان در ادامه با اشاره به وجود 10 کیلومتر نوار ساحلی این شهرستان خواستار تسریع ایجاد منطقه آزاد تجاری و صنعتی در این شهرستان شد و افزود: این شهرستان نقش مهمی در اشتغال، تولید و اقتصاد استان گیلان ایفاء می کند از اینرو لازم است با توجه به قابلیت های صنعتی، تولیدی، کشاورزی و گردشگری در لاهیجان حمایت های لازم صورت گیرد تا شاهد رشد و شکوفایی سرمایه گذاری در این شهرستان باشیم.

وی از فعالیت شهرک صنعتی لاهیجان در این شهرستان خبر داد و افزود: عملیات ساخت و تجهیز دو شهرک صنعتی دیگر در بخش مرکزی و بخش رودبنه این شهرستان در حال اجرا است.

در ادامه این جلسه رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان نیز از 440 مصوبه اجرایی در کارگروه حمایت از تولید گیلان طی هشت جلسه ی گذشته ی این کارگروه خبر داد و افزود: از این میزان 330 مصوبه مربوط به امور بانکی، 43 مصوبه مربوط به امور مالیاتی، 32 مصوبه مربوط به تامین اجتماعی، 14 مورد مربوط به امور نیرو شامل آب، برق و گاز  و مابقی مربوط به مابقی حوزه ها بوده است.

علی منتظری تصریح کرد: در مجموع 30 درصد این مصوبات اجرایی شده است و سازمان صنعت، معدن و تجارت به عنوان دبیر این کارگروه اجرایی شدن سایر مصوبات را پیگیری می نماید.

وی شناسایی و دسته بندی مشکلات واحدهای تولیدی، شفاف سازی مسایل و مشکلات موجود در عرصه ی تولید و اشتغال در استان را از مهم ترین پیگیری های این کارگروه عنوان کرد.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت گیلان با اشاره به اینکه تجربه ی تشکیل کارگروه حمایت از تولید در سطح مدیران استانی تاکنون در کشور بی سابقه بوده است، خاطر نشان کرد: درپی تشکیل این کارگروه در گیلان، بسیاری از استان ها نیز به تبعیت از استان گیلان درصدد تشکیل آن و حل موانع تولید در استان های خود هستند.

گفتنی است جلسات کارگروه حمایت از تولید استان با حضور مدیران دستگاه های اجرایی و مدیران بانکی به صورت دوره ای به شهرستان های سطح استان گیلان سفر می کنند و از نزدیک در جریان مشکلات و موانع تولید و اشتغال واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی و تجاری قرار می گیرند و در همین جلسات نیز تصمیم های لازم برای اجراء راه حل های برون رفت از این مشکلات مصوب می شود و در صورت عدم امکان پیگیری و حل مشکل در سطح مدیران استانی، موضوع به صورت مدون به وزارت صنعت، معدن و تجارت اطلاع رسانی می شود و در صورت نیاز به مساعدت های قانونی در اختیار مجلس شورای اسلامی و نمایندگان ملت قرار می گیرد.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 1233

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی