امروز: چهارشنبه 12 آذر 1399 برابر با 02 دسامبر 2020

نرخ بالای بیکاری در گیلان باعث شرمندگی مدیران استان است

  • سه شنبه, 30 دی 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس معاون اول رییس جمهور در جلسه شورای اداری استان بااشاره به کاهش بهاء نفت از یکصد دلار به حدود 40 دلار افزود:گیلان به دلیل همجواری با کشورهای مرزی می تواند نقش بسزایی در زمینه صادرات غیر نفتی داشته باشد.

جهانگیری گفت: تاثیر این کاهش بهاء بر تراس پرداخت ها و بودجه دولت است که دستاوردهای اقتصادی دولت را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه گیلان استانی مرزی است گفت: با صرفه جویی در هزینه ها وبا افزایش صادرات غیر نفتی می توانیم نقش مهمی دررونق بخش اقتصادی کشور داشته باشیم.

معاون اول رییس جمهور اظهار داشت: با توجه به ظرفیت بالای کشاورزی درگیلان و تولید برنج به عنوان شاخص اصلی کشور باید مسائل مربوط به کشاورزی استان حل شود.

جهانگیری همچنین به حمایت از بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: مدیری که نتواند در حوزه خود کاری را به بخش خصوصی واگذار کند این عدم توانمندی در مدیریت محسوب می شود.

جهانگیری تصریح کرد: در بخش عمرانی طرح‌های نیمه‌تمام را به بخش خصوصی واگذار کرده و این کار در همه زمینه‌ها شامل ساخت مدرسه و تمام طرح‌ها امکان پذیر است.

وی خاطر نشان کرد: استانداران باید مدیران خود را ارزیابی کرده تا در پروژه ها و اعتبارات صرفه جویی شود.

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به اینکه سه هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی کشور امسال پرداخت شد اظهار داشت: 100 درصد بودجه عمرانی استان‌ها تاکنون پرداخت شده است.

وی همچنین از افزایش بودجه عمرانی کشور در سال 94 خبر داد و گفت: 10 میلیارد دلار فاینانس چین به مرحله گشایش اعتبار رسیده است.

جهانگیری در پایان با اشاره به اینکه گیلان یکی از استان های مهم کشور با مردم انقلابی و متفکر با سابقه ای علمی بالا به شمار میرود اظهار داشت: نرخ بالای بیکاری در گیلان باعث شرمندگی مدیران استان است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 1303

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی