امروز: چهارشنبه 12 آذر 1399 برابر با 02 دسامبر 2020

هزینه های زندگی مردم واقعی دیده شود/خط فقر برای کل کشور یکسان نیست

  • پنج شنبه, 02 بهمن 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس ابوذرندیمی در واکنش به اینکه خط فقر برای یک خانواده 5 نفره، یک میلیون و 250 هزار تومان اعلام شده است،گفت: به لحاظ اینکه ایران یک کشورپهناور است،درآمدهای کشور به جهت پایداری متفاوتند و شمولیت بیمه ها محدود است خط فقر را نمی توان برای کل کشور واحد و یکسان تعریف کرد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در روستاها، شهرهای کوچک  و کلانشهرها افرادی با بضاعت های متفاوت از جهت مسکن،شغل و مانند آن وجود دارند بنابراین اینکه برای همه این افراد یک خط فقر مشترک و واحد فرض کرد صحیح نیست.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: با توجه به اینکه در کلانشهرها ماهانه باید حدود یک میلیون تومان فقط برای اجاره بهای مسکن پرداخته شود طبیعی است که با 250 هزار تومان نمی توان زندگی کرد.

ندیمی اضافه کرد: به غیر از حوزه سلامت که سعی شده تا حدودی خط فقر بهبود داده شود هزینه های دیگر مانند حوزه های حمل و نقل بیشتر از درآمدها است از این رو خط فقر در کلانشهرها نزدیک به 2 میلیون تومان، درشهرهای کوچکتر همان یک میلیون و 250 هزار تومان  و در روستاها کمتر از این رقم شهرهای کوچک است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، یکی از معاونان وزیر کار خبر داده، خط فقر در ایران به ازای هر نفر ۲۵۰هزار تومان است که به این ترتیب خط فقر برای یک خانوار ۴نفره یک میلیون و خانوار ۵نفره یک میلیون و ۲۵۰هزار تومان می‌شود.خانه ملت

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 1333

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی