امروز: یکشنبه 06 خرداد 1397 برابر با 27 می 2018

گیلان پایلوت کشوری تدوین برنامه اجرایی اشتغال شد

  • چهارشنبه, 24 خرداد 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار گیلان با اشاره به کاهش نرخ بیکاری در این استان از پایلوت شدن این استان در اجرای طرح تدوین برنامه اجرایی اشتغال در سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس محمدعلی نجفی، استاندار گیلان در جلسه اقتصاد مقاومتی استان در سالن اجتماعات استانداری با تاکید بر شناسایی پروژه‌های قابل واگذاری به بخش خصوصی گفت: امسال واگذاری پروژه‌های دستگاه‌های اجرایی به بخش خصوصی در دستور کار است تا ضمن تکمیل پروژه‌ها به اشتغالزایی استان کمک کند.

وی با بیان اینکه عده‌ایی در فکر برهم زدن آرامش استان هستند گفت: این افراد واقعیت‌های استان را خوب درک نکرده‌اند و اقدامات و کارهای انجام شده را نمی‌بینند.

نجفی تاکید کرد: به هیچ فردی اجازه ایجاد تزلزل و التهاب در مدیریت استان، شهرها و بخش‌ها را نمی‌دهیم.

وی با اشاره به عملکرد خوب استان در کاهش نرخ بیکاری از میانگین 15.6 درصد به 11 درصد گفت: این کاهش مورد توجه مقامات کشوری قرار گرفته و در سال جاری گیلان به عنوان پایلوت کشوری تدوین برنامه اجرایی اشتغال انتخاب شده است.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اجرای طرح روستاهای بدون بیکار اذعان کرد: توجه به صنایع دستی و گردشگری از راهکارهای کاهش بیکاری در استان است که امسال اولویت دولت در گیلان است.

وی افزود: در تلاش برای تسری این طرح در تمام استان هستیم تا گیلان رابه عنوان استان بدون بیکار معرفی کنیم و این دور از انتظار نیست.

نجفی با تاکید بر بهره‌گیری از همه اندیشه‌ها برای توسعه استان اذعان کرد: باید پروژه‌های نیمه تمام استان که قابلیت واگذاری دارند به بخش خصوصی واگذار شود تا هم بخش دولتی تقویت و هم اشتغال افزایش یابد.

وی با اشاره به طرح‌های سواحل و گردشگری تصریح کرد: این طرح‌ها مکمل جلسات اقتصاد مقاومتی است و باید زیرساخت‌ها و امکانات برای حضور گرشگر در استان فراهم شود.

در ادامه این جلسه مدیران برخی دستگاه‌های اجرایی به ارائه گزارش عملکرد خود پرداختند.شبستان

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 14178

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی