امروز: چهارشنبه 07 اسفند 1398 برابر با 26 فوریه 2020

ثروت های کلانی که مدیران سهام عدالت بردند

  • یکشنبه, 19 بهمن 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس سهام عدالت، طرحی که قرار بود بخشی از سهام شرکت های دولتی معین، به قشرها کم درآمدتر فروخته شود اما طبق گفته موسوی نژاد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس سهامی به نام عدالت اکنون به فرصتی برای مدیران با رانت های میلیاردی تبدیل شده، که طرح تحقیق و تفحص از آن آغاز شده است.

خبرگزاری قوه قضاییه (میزان) افزوده است: رانت در واگذاری ها و شفاف نبودن نحوه واگذاری، نوع شرکت ها، تعداد سهام، میزان سود از ضعف های این طرح است که اکنون سبب شده تا مدیران و اعضای هیات مدیره از فرصت سوء استفاده کنندگان و یک شبه به پول و ثروت کلان دست پیدا کنند.

اکثریت نمایندگان با تحقیق و تفحص از از وزارت امور اقتصادی و دارایی درباره سهام عدالت موافقت کردند و از مجموع 213 نماینده حاضر در صحن مجلس، 151 موافق، 17 مخالف و 6 ممتنع به این طرح رای دادند.

البته بحث تحقیق و تفحص از واگذاری و پرداخت سهام عدالت برای اولین بار در دولت محمود احمدی نژاد مطرح شد که در جلسه روز 4 خرداد 1390 مجلس هشتم با 176 رای موافق در برابر 17 رای مخالف و 7 رای ممتنع به تصویب رسید.

مهدی موسوی نژاد نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: در بحث سهام عدالت، یک عده ای با سوء استفاده میلیاردر شده اند.

نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی افزود: به عنوان مثال چنین مسئله ای را در کارخانه سیمان دشتستان شاهد هستیم که به دلیل واگذاری ها برخی ها به پول های کلانی دست یافته اند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: در حال حاضر طرح تحقیق و تفحص از سهام عدالت با رای مثبت نمایندگان مجلس آغاز شده است و تمام زوایای این طرح مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

موسوی نژاد ادامه داد: سهام عدالت 45 میلیون نفر شامل سهام عدالت هستند که ارزش آن 96 هزار میلیارد تومان است.

در واگذاری های سهام عدالت بی عدالتی صورت گرفته است و ابهامات در این زمینه وجود دارد که در آینده مشخص خواهد شد.

عضو کمیسیون انرژی گفت: در پشت پرده تخلفات صورت گرفته است که فرد متخلف به هیچ کجا و هیچ نهادی پاسخگو نبوده است.ایرنا

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 1570

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی