امروز: چهارشنبه 30 خرداد 1397 برابر با 20 جون 2018

افتتاح راه آهن قزوین-رشت در توسعه و افزایش سرمایه گذاری گیلان موثر است/می خواهیم ایستگاهی در داخل شهر رشت هم وجود داشته باشد.

  • شنبه, 20 آبان 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه عصر امروز (جمعه) در بازدید از روند احداث ایستگاه مرکزی خط آهن قزوین-رشت که با همراهی استاندار گیلان انجام گرفت، گفت: افتتاح این راه آهن رونق اشتغال و کسب و کار گیلان را درپی دارد و در توسعه و افزایش سرمایه گذاری منطقه موثر است.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس،دکتر محمدباقر نوبخت عصر امروز(جمعه) در حاشیه بازدید از روند احداث ایستگاه مرکزی خط آهن قزوین-رشت در منطقه فلکده رشت که دکتر سالاری استاندار گیلان، دکتر علی نوبخت نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استانی نیز حضور داشتند، با بیان اینکه منابع محدود را بر چند پروژه مهم کشور متمرکز کرده ایم، گفت: با تکمیل راه آهن گیلان، حلقه مفقوده کریدور شمال - جنوب تکمیل و این مسیر مهم اقتصادی، شکل می گیرد.

وی افزود: تا پایان سال، منابع مالی مربوطه را برای پروژه خط آهن قزوین - رشت و چهار پروژه ریلی دیگر شامل مسیرهایی به سمت همدان، ارومیه، کرمانشاه و تبریز، متمرکز کرده ایم.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: پروژه ها در استان های دیگر نیز در اولویت کار قرار خواهد گرفت و به عنوان رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام می کنم که برای پنج پروژه ای که امسال باید آماده شوند، مشکل مالی نداریم.

وی اظهار داشت: تصمیم بر این است به جای آنکه منابع محدود را بین هزاران پروژه قطره چکانی توزیع کنیم، با اولویت بندی، چهار یا پنج پروژه را مشخص و همه منابع را برای آماده شدن آنها متمرکز کنیم و سپس، سراغ پروژه های دیگر برویم.

دکتر نوبخت با بیان اینکه تاکنون افزون بر 30 هزار میلیارد تومان از بودجه کشور برای طرح های عمرانی اختصاص یافته، گفت: براساس گزارش خزانه، 27 هزار و 500 میلیارد تومان از این مبلغ پرداخت شده و با اختصاص اعتبار به پروژه های عمرانی، پروژه راه آهن قزوین - رشت نیز شتاب می گیرد.

وی با اشاره به اینکه خط ریلی قزوین - رشت به انزلی و آستارا در غرب استان گیلان اتصال می یابد، خاطرنشان کرد: این پروژه از پروژه های اقتصاد مقاومتی سال جاری است که انتظار داشتیم و داریم هرچه سریع تر در مهلت باقی مانده تا پایان سال، آماده شود.

معاون رئیس جمهوری با یادآوری بازدید چهارشنبه گذشته خود از مسیر راه آهن قزوین - رشت و آگاهی از مشکلات فنی پروژه ادامه داد: امروز هم از ایستگاه فلکده رشت بازدید کردم ولی ما می خواهیم ایستگاهی در داخل شهر رشت هم وجود داشته باشد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه قطار، این مسیر را با سرعت 160 کیلومتر در ساعت طی خواهد کرد، گفت: سفر از این طریق، وسیله مناسبی هم برای گیلانی ها و هم گردشگران در تعطیلات خواهد بود و می توانیم بسیاری از تنگناهای ترافیکی کنونی را پشت سر بگذرانیم.

وی اتصال این مسیر به انزلی و آستارا را حائز اهمیت خواند و افزود: این قطعه متفاوت از قطعات دیگر و جزو پنج پروژه اقتصاد مقاومتی است و اهمیت آن به این دلیل است که این قطعه، حلقه مفقوده باقی مانده از کریدور شمال - جنوب است.

نوبخت با یادآوری برگزاری اجلاس سه جانبه تهران با حضور رئیسان جمهوری ایران، روسیه و آذربایجان در دهم آبان ماه جاری و تاکید سران بر شکل گیری سریع تر کریدور شمال - جنوب اظهار داشت: اگر این قطعه تمام شود، می توانیم تمام یا بخش قابل توجهی از کالاهای روسی را به بندر چابهار و نیز از بندر چابهار به انزلی و آستارا برسانیم.

وی افزود: در آینده ای نزدیک در جوار همین ایستگاه، شاهد رفت و آمدها و کسب و کارهایی خواهیم بود و به طور قطع، در اشتغال منطقه و سرمایه گذاری در استان نقش موثری دارد بر این اساس، امیدواریم قبل از پایان سال جاری، شاهد بهره برداری از این پروژه باشیم .

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 15895

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی