امروز: سه شنبه 03 مهر 1397 برابر با 25 سبتامبر 2018

طرح های نوین فنی و حرفه ای، آموزش های مهارتی را بلا زمان و بلا مکان می کند

  • سه شنبه, 23 آبان 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رحیم عطائی پور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه استانی باران بمناسبت شروع طرح بازدید همگانی حضور يافت.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس رحیم عطائی پور  دو رسالت مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور را در ابتدا ارتقاء سطح مهارتي نيروي كار شاغل و جوياي كار و دوم تعيين صلاحيت حرفه اي نيروي كار برشمرد كه براي تحقق اين امر از ظرفيت هاي مراكز دولتي و خصوصي استفاده مي شود. همچنين در قالب بسته اشتغال فراگير ، طرح هايي همچون طرح كارورزي دانش آموختگان دانشگاهي ، طرح كارآموزي در محيط كار واقعي و طرح تكاپو در حال اجرا مي باشد كه طرح تكاپو مخفف توسعه كسب و كار و اشتغال پايدار بوده و با همكاري اداره كل فنی و حرفه ای گیلان و اداره كل تعاون ، كار و رفاه اجتماعي استان در قالب آموزش به تسهيلگران اشتغال در حال اجرا بوده و رويكرد آن شناسايي رسته هاي مختلف شغلي در سطح جامعه مي باشد و با توجه به مشاغل خرد و متوسط و زير نظر كارگزار اين طرح در حال فعاليت بوده كه 29 رسته شغلي توسط اين كارگزار در استان گيلان شناسايي گرديده است كه 8 رسته شغلي اولويت دار مي باشند.

وي با اشاره به اينكه سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور ، با دارابودن دفتر توسعه فناوري هاي نوين و با استفاده از فضاي مجازي و فناوري نوين ، در خصوص توليد محتواي آموزشي الكترونيكي در اين سازمان ، بر اين موضوع تأكيد نمود  در آينده نزديك ، آموزش ها بلامكان و بلازمان بوده و با محتواي آموزشي الكترونيكي بر پايه فيلم هاي 360 درجه ، اين امر قابل دسترسي مي باشد.

سپس درخصوص كارآفريني و مهارت نرم كه شامل قدرت ارتباط با مشتري ، فروش كالا و خدمات در جامعه مي باشد به ايراد سخناني پرداخته و به آموزش هاي مهارتي براي پرسنل وظيفه در حين خدمت سربازي اشاره نموده و بر ايجاد شاخه كار و دانش در آموزش و پرورش تأكيد نمود.

در پايان با اشاره به آغاز طرح بازديد همگاني از مراكز آموزش فني و حرفه اي استان گيلان كه از 20 لغايت 25 آبان 1396 مي باشد بر بازديد هرچه بيشتر هم استاني هاي عزيز و فرزندانشان تأكيد نمود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 15945

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


نظر سنجی

آیا با انتخاب شهردار غیر بومی رشت توسط شورای شهر موافقید؟

همایش

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی