امروز: شنبه 29 دی 1397 برابر با 18 ژانویه 2019

انتقاد تند از اخذ مالیات از کارمندان و صنوف ضعیف/ روند دریافت مالیات‌ها شفاف‌سازی شود

  • سه شنبه, 25 ارديبهشت 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

حسن خسته‌ بند نماینده مردم بندرانزلی در مجلس اظهار داشت:‌ سیستم مالیاتی کشور در برقراری عدالت و اخذ مالیات از قشرهای مختلف جامعه ناتوان است به‌طوری که به‌جای دریافت مالیات از اقشار مرفه جامعه تنها به قشر متوسط و ضعیف جامعه فشار وارد می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس حسن خسته‌ بند مالیات را عاملی مهم در توسعه اقتصادی کشورها خواند و افزود:‌ در جوامع توسعه‌یافته، مالیات نقشی حیاتی و بسیار اثرگذار در مناسبات اقتصادی آن‌ها دارد و در کنار این امر شیوه اخذ مالیات‌ها نیز از سیستمی شفاف و مشخص پیروی می‌کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس به بحران‌های ارزی اخیر کشور و نقش مخرب برخی منفعت‌طلبان اشاره کرد و ابراز داشت:‌ این افراد از نا‌به‌سامانی اقتصادی کشور سوءاستفاده می‌کنند و با احتکار کالاهای مختلف در انبار و فروش آن با چند برابر قیمت به سودهای کلان و نجومی می‌رسند.

خسته‌بند تعیین قیمت‌های جدید کالا با نرخ دلار آزاد و تحمیل آن به مردم را سیاست این روزهای سودجویان دانست و گفت:‌ ایجاد تورم شدید در کشور و کسب سودهای کلان و ثروت‌های نجومی رهاورد تلخ آشفتگی بازار داخلی برای اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه است.

وی لزوم شناسایی این افراد و برخورد قاطع با آنان توسط دستگاه قضایی را بسیار ضروری اعلام کرد و بیان داشت:‌ علاوه بر فعالیت‌های غیرقانونی تجاری، میزان فرار مالیاتی این سودجویان نیز امری کاملاً بدیهی است که سیستم مالیاتی کشور از اعاده آن ناتوان مانده است.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس اخذ مالیات از کارمندان و صنوف ضعیف را مورد انتقاد جدی قرار داد و تصریح کرد:‌ ادامه چنین سیاست‌های یک سویه‌ای تنها به ایجاد و تشدید نارضایتی‌ در جامعه ختم می‌شود بنابراین باید برای اصلاح سیستم مالیاتی کشور اقدامی اساسی انجام شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس به افزایش میزان مالیات‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: قانونگذار، افزایش میزان مالیات‌ها برای قشر ضعیف و متوسط جامعه را نپذیرفته است اما سیستم مالیاتی کشورمان همانند بانک‌های داخلی در ابتدا، این بخش از جامعه را مورد هدف قرار می‌دهد.

خسته‌بند با تأکید بر اینکه روند دریافت مالیات‌ها باید شفاف‌سازی شود گفت:‌ امیدواریم اصلاحات مورد نیاز در سیستم و نظام مالیاتی کشور در راستای رفع نواقص و تبعیض‌های موجود به‌وقوع بپیوندد و روند ‌جدید به‌صورت عادلانه برمبنای میزان درآمد هر کدام از اقشار جامعه تدوین شود.تسنیم

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 17708

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی