امروز: چهارشنبه 13 فروردين 1399 برابر با 01 آوریل 2020

سهم ۷۲ درصدی بخش خدمات در تولید ناخالص داخلی گیلان

  • جمعه, 29 تیر 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار گیلان با اشاره به ظرفیت بخش های مختلف این استان، گقت: بخش خدمات با سهم ۷۲ درصدی در تولید ناخالص داخلی بیشترین درآمدزایی را نسبت به بخش های کشاورزی و صنعتی در گیلان داشته است.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، مصطفی سالاری شامگاه شنبه به ظرفیت و پتانسیل های استان در حوزه ها و بخش های مختلف اشاره و اظهار کرد: استان گیلان در حوزه کشاورزی، گردشگری و صنایع دارای ظرفیت های بسیاری است.

وی با تأکید برلزوم وجود برنامه ریزی صحیح برای بهره گیری از این ظرفیت ها، افزود: در حوزه کشاورزی باید با رویکرد کارآمد به دنبال ایجاد درآمد بیشتر برای کشاورز و همچنین ایجاد اشتغال پایدار باشیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه حوزه گردشگری به عنوان یکی از مولفه های مهم توسعه استان گیلان مدنظر قرار گرفته است، گفت: توسعه گردشگری می تواند تحولی مثبت در رونق تولید و بهبود در ارائه خدمات و اشتغال زایی ایجاد کند.

وی با اشاره به بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی در حوزه های مختلف و جذب سرمایه گذار، خاطرنشان کرد: با هم افزایی بخش دولتی و خصوصی می توانیم ظرفیت خدمات و توسعه فضای کسب و کار را بهبود دهیم.

سالاری در ادامه با بیان اینکه آموزش نیروی انسانی یک اصل مهم است، تصریح کرد: حضور نیروی انسانی متعهد، متخصص و کارآمد تحول مثبت را به دنبال دارد.

وی همچنین به برخی اقدامات انجام شده در استان گیلان در حوزه ها و بخش های مختلف اشاره کرد و یادآورشد: یکی از مهم ترین اقدامات در سال جاری لایروبی هزار کیلومتر از انهار  استان بوده که در نوع خود بی سابقه است.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه امسال شاهد کاهش نزولات آسمانی و همچنین کمبود منابع آب کشاورزی بودیم، افزود: خوشبختانه با مدیریت صحیح و برنامه ریزی به موقع با همکاری همه دستگاه های اجرایی و همکاری کشاورزان با مسئولان مشکلات در حوزه تأمین منابع آبی به حداقل رسید.

به گفته این مسئول تا پایان سال جاری هفت سد لاستیکی در مناطق مختلف استان گیلان به بهره برداری می رسد.

سالاری در ادامه همچنین به اقدامات صورت گرفته در بخش خدمات استان گیلان نیز اشاره کرد و افزود: این بخش با سهم ۷۲ درصدی در تولید ناخالص داخلی بیشترین سهم را در حوزه درآمدزایی از سایر حوزه ها اعم کشاورزی و صنعت داشته است.

وی با بیان اینکه در توسعه حوزه صنعتی استان گیلان نیز برنامه ریزی لازم صورت گرفته است، گفت: توسعه صنعتی اگر با برنامه ریزی و به صورت اصولی انجام شود منافاتی با مسائل محیط زیستی ندارد.

استاندار گیلان با اشاره به شرایط روز کشور و وجود فشار و تحریم از سوی دشمنان علیه ایران، خاطرنشان کرد: ظرفیت های بندری و زیرساخت های حمل و نقل گیلان موقعیتی ممتاز برای ارز آوری محسوب می شود.

به گفته سالاری صادرات از گیلان در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۶۸ درصد به لحاظ ارزش دلاری و ۱۲۸ درصد به لحاظ وزنی افزایش یافته است.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 18269

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی