امروز: سه شنبه 13 خرداد 1399 برابر با 02 جون 2020

  • /images/banners/Special.png
اجرای طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی برای عملیاتی کردن برنامه‌های اشتغالزایی در استان

  • دوشنبه, 01 مرداد 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان از اجرای طرح «مهارت آموزی در محیط کار واقعی» برای عملیاتی کردن برنامه‌های اشتغالزایی در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس رحیم عطایی پور در نشست خبری امروز که به مناسبت هفته ملی مهارت برگزار شده بود با اشاره به نقش مهم رسانه ها در اصلاح فرهنگ جامعه در بحث مهارت آموزی و اشتغال اظهار داشت: مهارت آموزی در محیط واقعی یکی از روش‌های آموزش فنی و حرفه‌ای است که طی آن مهارت و شایستگی‌های مورد نیاز در چارچوب استانداردهای آموزشی از مربی به مهارت آموز منتقل می‌شود.

وی کسب مهارت آموزی را از اولویت های اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان برشمرد و افزود: در طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی متقاضی در کنار کارفرما (مربی) کار واقعی را به مدت 70 ساعت سپری می کند و ضمن آشنایی با محیط کسب و کار ، تجربه و ایجاد خودباوری در مهارت آموزی برای ورود به عرصه اشتغال آماده می شوند.

عطایی پور در ادامه افزود: مهارت‌آموزانی که در این طرح پذیرش می‌شوند باید حداقل 15 سال سن داشته باشند و پس از اتمام زمان طرح و معرفی به آزمون های پایان دوره پس از قبولی در آزمون های مربوطه، گواهینامه مهارت از سازمان آموزش فنی و حرفه ای را دریافت نمایند.

عطایی پور افزود: :‌ اداره کل فنی و حرفه‌ای گیلان در این راستا استانداردهای متنوعی را در دستور کار دارد همانند حفظ مشاغل سنتی همانند صنایع دستی تا بنگاه های اقتصادی و جوانان بتوانند از این ظرفیت بهره مند شوند که در حال حاضر در گیلان 22 مرکز دولتی و 850 مؤسسه کارآموزی آزاد بر مبنای رسالت اصلی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور نسبت به برگزاری آموزش‌های مهارتی اقدام نموده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه هفته ملی مهارت از 31 تیرماه تا 6 مرداد ماه با هدف ترویج آموزش های فنی و حرفه ای و کارآموزی آغاز می شود از برگزاری جشن مهارت به‌منظور تجلیل از برگزیدگان مسابقات ملی مهارت و افراد نمونه در عرصه مهارت آموزی صبح فردا در رشت خبر داد.

 انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 18301

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی