امروز: شنبه 03 فروردين 1398 برابر با 23 مارس 2019

نیازی به سئوال از رئیس جمهور نیست/دولت باید در مورد وضعیت فعلی بازار ارز توضیح ارائه دهد

  • دوشنبه, 15 مرداد 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

دبیر کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: نامه رئیس جمهور به مجلس برخلاف ‌عقلانیت،‌ منطق سیاسی و مطالبه عموم مردم است.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ولی داداشی  اظهار داشت: سئوال از رئیس جمهور از حقوق قانونی نمایندگان است و نامه‌ای هم که اخیراً وی خطاب به مجلس در واکنش به طرح سئوال نگارش کرده ‌به اعتقاد بنده کاملاً برخلاف عقلانیت،‌ منطق سیاسی و مطالبه عموم مردم است.

‌دبیر کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان این نکته که وقتی وضعیت کشور در حوزه‌های مختلف مطلوب است اصلاً نیازی به سئوال از رئیس جمهور نیست تصریح کرد:‌ نمایندگان مجلس با توجه به درک شرایط حساس فعلی و با در نظر گرفتن مصالح کشور درخواست حضور رئیس جمهور در مجلس را مطرح کرده‌اند.

نماینده مردم آستارا در مجلس لزوم پاسخگویی رئیس جمهور در مورد عملکردهای مجموعه دولت و اثرات سوء این تدبیرها بر اقتصاد مملکت را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد:‌ دولت باید در مورد وضعیت فعلی بازار ارز و شرایطی که باعث ایجاد تنش‌های سیاسی و اجتماعی شده توضیح ارائه دهد.

داداشی به مصاحبه اخیر رئیس جمهور در رسانه ملی اشاره کرد و خاطرنشان کرد:‌ رئیس جمهور در این برنامه به جای پاسخ روشن و شفاف به مطالبات مردم و افکار عمومی جامعه تنها در پی فرافکنی بود و به جای پرداختن به اصلی‌ترین موضوعات بر روی مباحث حاشیه‌ای تکیه داشت.

وی ‌در پاسخ به دیگر اظهارات رئیس جمهور در مورد عدم رعایت اصول قانون اساسی از سوی نمایندگان که در نامه وی قید شده بود ابراز داشت:‌ قانون اساسی کاملاً شفاف،‌ جامع و مانع است و نمایندگان مجلس نیز با رعایت همه اصول آن درخواست سئوال از رئیس جمهور را مطرح کرده‌اند.

دبیر کمیسیون اصل 90 مجلس در مورد تأکیداتی که مدتی است رئیس جمهور در باب اجرای اصل 59 قانون اساسی ایراد می‌کند نیز تصریح کرد:‌ برای بنده جای ابهام است که چرا رئیس جمهور در آن مقطع زمانی که کشور دچار این همه مشکلات نشده بود بر اجرای این اصل تأکید نداشت.

نماینده مردم آستارا در مجلس فرافکنی را از علل به میان کشیدن مسائلی نظیر اجرای اصل 59 قانون اساسی دانست و بیان داشت:‌ به اعتقاد بنده صحبت‌های رئیس جمهور در مصاحبه اخیرش مسیری بی‌راهه را در پیش گرفته و به جای پاسخ به سئوالات تنها در پی حاشیه‌سازی بود.تسنیم

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 18430
برچسب‌ها

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی