امروز: جمعه 02 فروردين 1398 برابر با 22 مارس 2019

تاکید استاندار گیلان بر تسریع در جذب اعتبارات باقیمانده اشتغالزایی استان

  • سه شنبه, 15 آبان 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم بازنگری رسته های شغلی مختلف بر مبنای ارزیابی و نظارت انجام شده تصریح کرد: شاخص های تعیین انحراف مشخص تا قادر به شناسایی انحرافات رسته باشیم.

صطفی سالاری در کارگروه اشتغال استان با تاکید بر تسریع در جذب اعتبارات باقیمانده اشتغالزایی استان اظهار کرد: جذب ۱۰ درصد سهم اولیه تسهیلات ابلاغی اشتغال روستایی باید هرچه سریع تر صورت گیرد که متاسفانه در این خصوص شاهد عملکرد خوبی نبودیم.

 استاندار گیلان خواستار همت بیشتر چهار بانک عامل در حوزه پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی طی ۱۰ روز آینده شد.
 وی با اشاره به مازاد طرح های ارائه شده به بانک جهت تصویب و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی اذعان کرد: طرح هایی که از  شرایط وصول برخوردارند شناسایی و تسهیلات موردنظر اختصاص یابد.
 سالاری با تاکید بر لزوم بازنگری رسته های شغلی مختلف بر مبنای ارزیابی و نظارت انجام شده تصریح کرد: شاخص های تعیین انحراف مشخص تا قادر به شناسایی انحرافات رسته باشیم.
وی ادامه داد: اگر دریافت کننده تسهیلات نسبت به ایجاد امکان جدید اعلامی در طرح اقدام نکرده باشد انحراف ایجاد می شود که تشخیص این امر نیازمند دقت و ارزیابی بیشتر است.
نماینده عالی دولت در استان کنترل و اولویت بندی رسته ها را امری مهم در نظارت دقیق تر بر جامعه آماری دانست و افزود: باید خطاها را کاهش دهیم که به روش ها و فرآیندهای مورد استفاده بستگی دارد.
 وی مدیریت تولید و تناسب محصول با جامعه را ضرورتی انکارناپذیر در موفقیت اعلام و با توجه به تولید محصولات مشابه در استان ها اذعان کرد: صنایعی مانند پوشاک، سلولزی و ابریشم در گیلان رونق داشته و ممکن است بازخورد لازم را در استان های دیگر نداشته باشد، متاسفانه در ۳۱ استان کشور همه کاره شدیم درحالیکه برخی مشاغل فقط در برخی استان ها دارای بازدهی مطلوب هستند.
 استاندار گیلان با تاکید بر محدود کردن مشاغل فاقد مزیت نسبی یا رقابتی در استان تصریح کرد:  تسهیلات حمایتی به این رسته از مشاغل تعلق نخواهد گرفت که مبتنی بر تعریف رسته ها و اولویت هابندی هاست.
 وی با اشاره به رتبه نهم گیلان در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی گفت: تا ۱۰ روز آینده پرونده تسهیلات اشتغال روستایی استان بسته شود.شبستان
انتهای پیام/083451

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 19170

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی