امروز: جمعه 02 فروردين 1398 برابر با 22 مارس 2019

روند پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به سمت سرمایه گذاری است

  • سه شنبه, 15 آبان 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون امور اقتصادی استانداری گیلان با بیان اینکه اعتبار ابلاغی تسهیلات اشتغالزایی استان ۱۹۹ میلیارد تومان است اظهارکرد: تنها ۱۰ درصد از این اعتبارات جذب نشده است.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس سیدمحمد احمدی در جلسه کارگروه اشتغال استان در استانداری با بیان اینکه در  مجموع ۷۰۰ میلیارد تومان طرح اشتغالزایی به بانک های عامل معرفی شد گفت: تاکنون از این تعداد ۱۸۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان با بیان اینکه اعتبار ابلاغی تسهیلات اشتغالزایی استان ۱۹۹ میلیارد تومان است اظهارکرد: تنها ۱۰ درصد از این اعتبارات جذب نشده است.

وی جذب ۳۶ درصد اعتبارات را در حوزه خوداشتغالی اعلام کرد و افزود: بیشترین انحراف خوداشتغالی بالای ۵۰ درصد متعلق به شهرستان های آستارا و رودبار است.

احمدی با تاکید بر ضرورت بازدید میدانی از طرح های پرداختی مصوب تصریح کرد: باید طرح ها مورد راستی آزمایی قرار گیرند که این ارزیابی در چند شهرستان انجام شد.

وی بر هزینه کرد تسهیلات در طرح های مصوب تاکید و اذعان کرد: متاسفانه در برخی طرح ها انحرافاتی مشاهده شده که در حال مستندسازی است.

احمدی اضافه کرد: طرح های روستایی که تسهیلات را دریافت اما در جایی دیگر هزینه کنند، یارانه تسهیلات حذف و با کارمزد ۱۸ درصد محاسبه می شود.

احمدی با اشاره به بسته بودن سامانه کارا و عدم امکان ثبت نام جدید برای متقضایان دریافت تسهیلات اشتغالزایی گفت: روند پرداخت تسهیلات پرونده های مصوب به سمت سرمایه گذاری است.

وی با اشاره به طرح های بوم گردی که مورد تاکید استان است تصریح کرد: تا کنون یکصد پروانه ساخت با ۴۰۰ واحد بوم گردی صادر شده است.

*کسب مقام نهم کشوری در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی مصوب برای گیلان

به گزارش رشت پرس مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه از ۱۷۴ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی، بانک توسعه تعاون با ۵۸۱ میلیارد ریال بیشترین جذب را داشته است گفت: بانک کشاورزی در رده دوم قرار دارد.

وی با اشاره به جایگاه گیلان در جذب تسهیلات اشتغال روستایی افزود: استان گیلان با ۱۸۷ درصد مبلغ مصوب مقام دهم کشوری و با ۱۱۵ درصد مبلغ پرداخت شده مقام نهم را به خود اختصاص داده است.

علیزاده با بیان اینکه بانک توسعه تعاون بیشترین سهم را در پرداخت وام خوداشتغالی دارد افزود: بانک کشاورزی با ۱۶ درصد کمترین سهم را در پرداخت تسهیلات خوداشتغالی دارد.
وی با اشاره به تسهیلات اشتغال فراگیر اذعان کرد: ۵۱۵ میلیارد ریال معادل ۹ درصد تاکنون پرداخت شده است.

علیزاده خاطرنشان کرد: گیلان با ۱۹ درصد مبلغ مصوب مقام ۱۶ و با ۱۵ درصد مبلغ پرداخت شده مقام ۱۵ کشور را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 19171

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی