امروز: یکشنبه 26 خرداد 1398 برابر با 16 جون 2019

ضرورت تولید کالای سیاسی توسط دولت/ایجاد شرکت سرمایه‌گذاری صنوف جهت ساماندهی به‌نظام توزیع

  • شنبه, 22 دی 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس اتاق اصناف مرکز گیلان  با بیان اینکه اتحاد و همدلی بین اتاق‌های اصناف و ادارات صنعت، معدن و تجارت بسیار ضروری است اظهار کرد: با هم‌افزایی، اتحاد و همدلی بحران‌های اقتصادی بسیار سنگین را پشت سر خواهیم گذاشت.

جلال‌الدین محمد شکریه اصناف را سربازان خط مقدم جبهه جنگ اقتصادی دانست و بیان کرد: ارز یک میزان الحراره است که با کوچک‌ترین فرازوفرودی معضلات فراوانی ایجاد می‌کند که باید شجاعانه و بدون انجام اقدامات هیجانی با همراهی دستگاه‌های دولتی از این بحران اقتصادی عبور کنیم.

وی با تأکید بر تولید کالای سیاسی توسط دولت مانند تصویب قوانین جدید، حذف موانع تولید و اشتغال،  اصلاح قانون تجارت و توجه سیستم بانکی به اصناف تصریح کرد: حمایت از صنوف باید الفبای حرکت اقتصادی دولت باشد  چراکه ایجاد اشتغال در یک واحد صنفی متوسط حدود ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان هزینه دارد درحالی‌که ایجاد شغل برای دولت بیش از یک میلیارد تومان هزینه خواهد داشت.

رئیس اتاق اصناف مرکز گیلان گفت: ایجاد نهاد داوری، تعیین وضعیت برگزاری نمایشگاه‌ها، برنامه‌ریزی مجدد برای شناسایی واحدهای فاقد پروانه کسب، پیگیری نظارت بر فروشگاه‌های بزرگ، نوین‌سازی اصناف با بهره‌مندی از دستگاه‌های دانشگاهی و تلاش برای افزایش رسته‌های شغلی برای خارج شدن از تعرفه تجاری هزینه‌های آب و برق و گاز از برنامه‌های در حال اجرا در اتاق اصناف کشور است.

شکریه به ایجاد شرکت سرمایه‌گذاری صنوف جهت ساماندهی به‌نظام توزیع اشاره کرد و افزود: با اصلاح قانون کار و تأمین اجتماعی در جهت حمایت از اصناف از ناهنجاری‌های اجتماعی کاسته و بر اشتغال متوازن افزوده خواهد شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 19823

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی