امروز: جمعه 09 اسفند 1398 برابر با 27 فوریه 2020

برخی زد و بندها در استان مانع ایجاد شهرک های کشاورزی می شود

  • دوشنبه, 27 اسفند 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نماینده مردم رشت در مجلس، گفت: مهاجرت غیربومی ها و خرید اراضی کشاورزی به بافت اقتصادی و فرهنگی استان آسیب می زند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پسجبار کوچکی نژاد  در واکنش به موج مهاجرات ها و تغییر کاربری اراضی کشاورزی در استان، اظهار کرد: این موضوع مشکلی است که قوه قضاییه و دستگاه های نظارتی نسبت به آن گاهی یک موجی ایجاد می کنند مانند گردنه حیران، اما بعد تعطیل می شود و پیگیری جدی نمی شود.

وی افزود: هر چند وزارت جهاد کشاورزی و… در این رابطه خیلی مانع ایجاد می کنند ولی در مواردی افراد با نفوذ در سیستم هایی در سطح بالای کشور مدیران پایین دست را تحت فشار قرار می دهند و ناچار می شوند زمین هایی که نباید به افراد واگذار کنند را واگذار می کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس تأکید کرد: موضوع شهرک های کشاورزی در گیلان باید زودتر از استان های دیگر راه می افتاد اما همین افراد واسطه گر مانع این کار می شوند، چون اگر یک شهرک کشاورزی ۲۰۰، ۳۰۰ هکتاری داشته باشیم منجر به ایجاد صنعت کشاورزی در منطقه می شود.

کوچکی نژاد گفت: افراد به بهانه ایجاد کارخانه تولید مواد غذایی، تولید قارچ و … یک هکتار زمین می گیرند بعد این کارخانه را تعطیل کرده و ویلاسازی می کنند در صورتی که در داخل شهرک نمی توانند ویلاسازی کنند چون شهرک کشاورزی است.

وی ادامه داد: برخی زد و بندها در استان مانع ایجاد شهرک های کشاورزی می شود در صورتی که این شهرک ها می توانند بخشی از اراضی ما را حفظ کنند چون داخل شهرک کشاورزی محل مسکونی نیست.

نماینده مردم رشت در مجلس گفت: طرح پیشنهادی ما به صحن مجلس مبنی بر اینکه کسانی که در ویلا دارند به دهیاری ها و شهرداری ها عوارض پرداخت کنند که متأسفانه رأی نیاورد اگر رأی می آورد منابع خوبی برای دهیاری ها و شهرداری ها ایجاد می شد تا بسیاری از زیرساخت های شهر و روستا را انجام دهند.

وی خاطر نشان کرد: مهاجرت غیربومی ها و خرید اراضی کشاورزی شدیدا به بافت اقتصادی و فرهنگی استان آسیب می زند و به کشاورزی و محیط زیست استان هم آسیب می زند.8دی

انتهای پیام/083451

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 20418

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی