امروز: جمعه 09 خرداد 1399 برابر با 29 می 2020

  • معاون وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد؛
افشای اسامی گیرندگان وام اشتغالزایی روستایی با هدف شفافیت بود

  • سه شنبه, 24 ارديبهشت 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: افشای اسامی گیرندگان وام اشتغالزایی روستایی با هدف شفافیت صورت گرفته و به معنای تخلف نبوده است.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس عیسی منصوری گفت: اشتغال زایی در بخش روستایی در سال ۹۷ کاملاً موفق و به ۲۵ درصد از کل اشتغال تولید شده رسید؛ در حالیکه قبل از سال ۹۷ هیچ توفیقی وجود نداشت.‌

منصوری در مورد انتشار اسامی دریافت کنندگان تسهیلات اشتغال زایی در سایت وزارت تعاون گفت؛ این تسهیلات در مجموع با سیاست‌های از پیش تعیین شده منطبق شد و انحراف این تسهیلات در زمینه هزینه کرد در محل تعیین شده؛ ۶ درصد و از نظر میزان اشتغال ایجاد شده با آنچه وعده داده شده بود؛ ۱۲ درصد انحراف داشته است که میزان قابل قبول و موفقی است.

منصوری در ادامه افزود: موازی کارها و وجود نداشتن؛ فرماندهی یکپارچه؛ موجب به ثمر ننشستن سیاست‌های اشتغال زایی شده است.

منصوری در پاسخ به چرایی بی تفاوتی دولت در مورد هجوم کارگران به ذخیره‌ی گیاهان دارویی و عدم وجود آموزش تخصصی یا متولی موضوعی برای این بخش و تهدید ذخایر ژنتیکی داروهای گیاهی گفت: بله و امروز همه پذیرفتند که دولت باید مداخله کند و ما برنامه‌های خود را اعلام می‌کنیم.

منصوری بار دیگر به مداخلات غیر ضرور دستگاه‌ها در کار اداره کشور اشاره کرد و گفت: بعضاً تولیت اشتغال از بودجه تا نظارت و اجرا به دستگاه‌هایی همچون سازمان مدیریت و برنامه و بودجه واگذار شده است.

معاون اشتغال وزیر تعاون گفت: در بحث اشتغال شهری هنوز اعتباری مشخص نشده است؛ اما در بحث اشتغال روستایی ۵ هزار میلیارد دیده شده است که از لحظه تصویب وام تا تخصیص و اجرا تحت نظارت و مانیتور قوی وزارت کار قرار می‌گیرد تا انحرافی در برنامه‌ها صورت نگیرد.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 20829

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی