امروز: شنبه 05 مهر 1399 برابر با 26 سبتامبر 2020

ایجاد 170 شغل مستقیم و هزار شغل غیر مستقیم در مجموعه آکواریوم منطقه آزاد انزلی

 مدیرعامل مجموعه آکواریوم منطقه آزاد انزلی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان به مناسبت نخستین سالگرد افتتاح آکواریوم منطقه آزاد انزلی گفت:

مجموعه آکواریوم منطقه آزاد انزلی موجب اشتغالزایی مستیقیم ۱۷۰ نفر شده ضمن اینکه بیش از هزار اشتغالزایی غیرمستقیم ایجاد کرده است.

عملیات اجرایی احداث بزرگ‌ترین پروژه آکواریوم کشور به منظور توسعه زیر ساخت‌های تفریحی و گردشگری منطقه آزاد انزلی با حضور رییس جمهوری در فروردین ۹۶ آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس « سید عبدالرضا میربها» با بیان اینکه عملیات اجرایی احداث بزرگ‌ترین پروژه آکواریوم کشور به منظور توسعه زیر ساخت‌های تفریحی و گردشگری منطقه آزاد انزلی با حضور رییس جمهوری در فروردین ۹۶ آغاز شد افزود: برای احداث این مجموعه تفریحی – گردشگری که با ایده‌ای نو و خاص طراحی شده، ۳۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری خارجی از ترکیه شده است.

وی ادامه داد: مجموعه آکواریوم منطقه آزاد موجب اشتغالزایی مستیقیم ۱۷۰ نفر شده ضمن اینکه بیش از هزار اشتغال غیرمستقیم نیز ایجاد کرده است.

میربها با بیان اینکه این مجموعه ۵ تیر ۹۷ با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رییس‌جمهوری افتتاح شد بیان کرد: تاکنون بیش از نیم میلیون نفر از آکواریوم منطقه آزاد انزلی دیدن کردند که امیدواریم این میزان در سال جاری افزایش یابد.

مدیرعامل مجموعه آکواریوم منطقه آزاد انزلی تصریح کرد: این مجموعه شامل بزرگ‌ترین آکواریوم کشور، باغ خزندگان، شهربازی سرپوشیده، سینماهای چند بعدی، تونل آکواریم و بخش‌های تجاری و خدماتی است.

وی از وجود ۲۰۰ گونه آبزی با بیش از پنج هزار قطعه ماهی در آکواریوم خبر داد و اعلام کرد: بخش خاصی در این آکواریوم به ماهیان و آبزیان دریای خزر به عنوان آکواریوم تخصصی دریای کاسپین اختصاص داده شده است.

میربها نگهداری از این مجموعه که شامل گونه‌های مختلفی از آمریکای جنوبی تا خلیج فارس و دریای خزر است را هزینه‌بر دانست و گفت: ماهیان زینتی نیازمند آب شور بوده و مجموعه دارای سه میلیون لیتر آب مشروط است که هر آکواریوم دارای شرایط نگهداری ویژه است.

وی معافیت مالیاتی و گمرگی منطقه آزاد انزلی را علت اصلی ایجاد آکواریوم در این منطقه دانست و بیان کرد: منطقه آزاد انزلی نهایت همکاری را در احداث پروژه داشته و بیش از ۲۱۹  تریلی کالای وارده از ترکیه جهت تجهیز مجموعه بدون معطلی ترخیص و وارد پروژه شد.

عکس از:سیده دنیا معصومی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 21174

تماشاخانه تصویر

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی