امروز: جمعه 15 فروردين 1399 برابر با 03 آوریل 2020

پرداخت ۵۶۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در گیلان

  • چهارشنبه, 09 مرداد 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان سهم تسهیلات رونق تولید گیلان را در سال ۹۷ بالغ بر هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تاکنون ۵۶۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در گیلان پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس دلق پوش با بیان اینکه در سال 97 هزار و 200 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید برای پرداخت به واحدهای تولیدی و صنعتی استان گیلان لحاظ شده است اظهار داشت: طبق آمارها تاکنون 560 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی و صنعتی گیلان پرداخت شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان پرداخت مابقی تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی و صنعتی استان را خاطرنشان کرد و گفت: علاوه بر این تسهیلات، معادل 373 میلیارد تومان نیز برای پرداخت یارانه واحدهای صنعتی پیش بینی شده است که وجوه آن متعاقباً و به صورت تدریجی پرداخت می‌شود.

دلق‌پوش از اهتمام ویژه سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان برای حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی استان سخن گفت و عنوان کرد: در حال حاضر یکی از مشکلات عمده واحدهای صنعتی گیلان در زمینه پولی و بانکی، نبود سرمایه‌های در گردش و خرید تجهیزات است که سعی داریم نسبت به رفع آن‌ها اقدام کنیم.

وی جایگاه و رتبه استان گیلان در کشور از حیث حوزه صنعت را برشمرد و در تشریح این موضوع ابراز داشت: گیلان از لحاظ تعداد واحدهای صنعتی در رتبه دهم کشور، از لحاظ تعداد سرمایه‌گذاری انجام شده در رتبه پانزدهم و از حیث میزان اشتغالزایی توسط حوزه صنعت در رتبه دوازدهم کشور قرار دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان بهبود سازوکار واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در این استان را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: سه و نیم درصد جمعیت شاغل کشور در بخش صنعت، در گیلان هستند که البته این آمار با افتتاح و بهره‌برداری از واحدهای جدید صنعتی افزایش پیدا می‌کند.

دلق‌پوش با اشاره به اینکه استان گیلان 8 دهم درصد وسعت کشور و 3 درصد جمعیت کشور را دارا است اظهار داشت: با این تفاسیر در حال حاضر 2 هزار و 950 واحد صنعتی فعال در گیلان وجود دارد که به سبب استقرار آن‌ها در این استان برای حدود 82 هزار نفر به صورت مستقیم شغل فراهم شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 21512

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی