امروز: چهارشنبه 20 آذر 1398 برابر با 11 دسامبر 2019

گیلان تولید کننده ۳۵ درصد برنج مصرفی کشور

  • یکشنبه, 03 شهریور 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: برنج گیلان در دنیا به دلیل کیفیت بالا شناخته شده است و استان گیلان تولید کننده ۳۵ درصد برنج مصرفی کشور است.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ، درجانی رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان محصول برنج گیلان را در دنیا به دلیل کیفیت بالا شناخته شده عنوان نمود و گفت: گیلان بیش از ۳۵ درصد برنج مصرفی کشور را تولید میکند.

او سطح اراضی قابل کشت تعریف شده در سالیان گذشته را حدود ۲۳۰ هزار هکتار اراضی شالیزاری بیان نمود افزود: به دلیل حمایت‌های مسئولین استان و نمایندگان جهت تنظیم قیمت برنج، موجب شده تا زمین‌های کشاورزی نکاشت، کشت و حدود ۱۰۰۰ هکتار به سطح زیر کشت استان افزوده شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به برداشت ۹۶ درصدی اراضی شالیزاری تا کنون اذعان داشت: با برنامه‌های خوبی که در امسال برای تامین نهاده‌ها داشتیم و بارندگی‌های خوب و به موقع، پیش بینی می‌شود تولید امسال ۱۰۰ هزار تن شلتوک بیشتر از سال گذشته باشد.

درجانی از عوامل بالا رفتن تولید امسال را افزایش سطح زیر کشت دانست و گفت: از دیگر عوامل مهم، افزایش استفاده از ارقام پرمحصول و کشت در حدود بیش از ۲۱ هزار هکتاراز شالیزار‌ها، شرایط مناسب آب و هوا و ورود دانش به مزرعه و تامین بذر مناسب است.

انتهای پیام / 083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 21781

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی