امروز: یکشنبه 04 اسفند 1398 برابر با 23 فوریه 2020

نایب‌رئیس اتاق اصناف کشور به قوانین بازدارنده مالیاتی اعتراض کرد

  • شنبه, 13 مهر 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نایب رئیس اتاق اصناف کشور گفت: اصناف و به طور کلی بخش خصوصی از قوانین بازدارنده مالیاتی به شدت آسیب دیده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، جلال‌الدین محمد شکریه ، اصلاح قوانین بازدارنده مالیاتی در شرایط فعلی را امری ضروری دانست و اظهار داشت: برخی از قوانین مالیاتی به جای اینکه به نفع اقتصاد باشد همانند یک اهرم بازدارنده عمل می‌کنند به طوری‌که بخش خصوصی به‌ویژه اصناف از این موضوع به شدت آسیب دیده‌اند.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور بر ضرورت اصلاح قوانین بازدارنده مالیاتی در شرایط فعلی تأکید کرد و ابراز داشت: مشکل اصناف کشور عدم بهره‌وری و عدم استفاده مطلوب و به‌جا از ظرفیت موجود در آن‌ها است، زیرا در فرآیند تنظیم برنامه‌های توسعه، دولت نگاه مناسب و خوبی به بخش خصوصی نداشته و آن‌ها را مشارکت نمی‌دهد.

شکریه از وجود یک ششم سرمایه کشور در دست اصناف و واحد‌های صنفی سخن گفت و با بیان اینکه باید از این ظرفیت و توانمندی برای توسعه و اعتلای اقتصاد کشور بیشتر استفاده شود افزود: بهترین اقدامی که قوای مقننه و مجریه می‌توانند برای اصناف انجام دهند تدوین قوانین تسهیل کننده و پرهیز از تصویب قوانین بازدارنده است.

رئیس اتاق اصناف گیلان با بیان اینکه در شرایط حال حاضر اقتصادی اگر اصناف بتوانند مشاغل خود را حفظ کنند هنر کرده‌اند اظهار داشت: ایجاد همبستگی صنوف با صنایع بزرگ و متوسط امری ضروری به نظر می‌رسد که انتظار داریم وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت به انجام آن اقدام کرده و برنامه مربوط به آن تدوین شود.

او وجود سه سند راهبردی برای توسعه حوزه تولید و تجارت را مورد اشاره قرار داد و در تشریح این مطلب خاطرنشان کرد: نگاه به صنایع کوچک، نگاه به صنایع سنگین و بزرگ و نگاه به اختلاطی از این دو حوزه مسیر درست فعالیت‌های اقتصادی به سمت توسعه را روشن می‌کند، اما در حال حاضر هیچ شیوه نامه‌ای در این رابطه وجود ندارد.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور تدوین قوانین جدید و جلوگیری از تدوین قوانین و دستورالعمل‌های ضد تولید و ضد اشتغال را امری ضروری دانست و عنوان کرد:مشکلات و معضلات بخص خصوصی و اصناف کشور مشکلی ملی است و استانی نیست بنابراین باید دستگاه‌های ذی‌ربط در سطوح کلان برای رفع آن مشارکت کنند.

شکریه با بیان اینکه واحد‌های صنفی برای ایجاد سهم به‌سزایی از اشتغال مولد کشور هیچ‌گاه هزینه‌ای را به دولت‌ها تحمیل نکرده‌اند تصریح کرد: چرخش میزان قابل توجهی از پول و سرمایه در نظام بانکی و غیربانکی کشور بر عهده واحد‌های صنفی است و این از اهمیت و جایگاه والای خانواده بزرگ اصناف حکایت دارد.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 22243
برچسب‌ها

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی