امروز: چهارشنبه 14 خرداد 1399 برابر با 02 جون 2020

صد درصد نفتگاز بخش حمل و نقل گیلان استاندارد یورو ۴ شد

  • دوشنبه, 13 آبان 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه گیلان گفت: با افزایش تعداد جایگاه های توزیع کننده نفتگاز یورو ۴ ، هم اکنون صد در صد نفتگاز توزیعی در بخش حمل ونقل استان دارای این استاندارد است .

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ، علی اصغر عباسی با اشاره به  اجرای سیاست های دولت به منظور کاهش آلودگی هوا افزود :   تلاش ما در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی افزایش توزیع فرآورده یورو ۴ در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی نسبت به حفاظت محیط زیست است . 

وی یادآور شد: توزیع نفتگاز یورو ۴ از مهر ماه سال ۹۷ با چهار جایگاه آغاز شد و درحال حاضر در هر۷۰  جایگاه توزیع کننده نفتگاز در استان به طورصد در صدی نفتگاز یورو ۴ توزیع می شود . 

عباسی از توزیع روزانه ۷۳۶ هزار لیتر نفتگاز یورو ۴ در استان خبرداد و افزود: طی دهه نخست آبان ماه هفت میلیون و ۳۶ هزار لیتر نفتگاز یورو ۴ در استان توزیع شده است.

وی با اشاره به تعهدات زیست محیطی وزارت نفت و شرکت ملی پالایش و پخش در راستای کاهش آلاینده های زیست محیطی و ارتقای سطح کیفی فرآورده نفتگاز (گازوئیل)درسطح کشور ؛افزایش راندمان سوخت خودروها ، تحقق حقوق شهروندی، سازگازی با محیط زیست، و همچنین افزایش طول عمر متوسط ناوگان حمل و نقل را از مزایای استفاده از نفتگاز یورو ۴ دانست.

.تامین نفت‌گاز یورو ۴ جایگاه ها و عرضه کننده سوخت غرب استان از آستارا تا بندرانزلی از پالایشگاه تبریز و انبار اردبیل و جایگاه های مرکز ، جنوب و شرق استان از پالایشگاه ری و انبار ساری انجام می شود.

پیش از این فقط هشتاد و یک درصد نفتگاز  توزیع شده بخش حمل و نقل دارای استانداردیورو ۴  بود.

در اوایل دهه  ۹۰ بود که آلودگی و تاثیرات مخرب آن، توجه ویژه‌ای را معطوف خود نموده و اتحادیه اروپا را بر آن داشت تا محدودیت‌ها و استانداردهایی را بر میزان آلایندگی خودروها وضع نماید. این استانداردها که تحت عنوان یورو (Euro Emission Standard) معروف هستند حداکثر مقدار مجاز انتشار گازهای آلاینده  را برای کمپانی‌های خودروسازی را تعیین می‌نمایند.این استانداردها میزان آلاینده‌های خروجی را بر حسب گرم بر ثانیه (gr/sec) یا گرم بر کیلومتر پیموده شده (gr/km) تعریف می‌نمایند.

انتهای پیام / 083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 22507
برچسب‌ها

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی