امروز: پنج شنبه 02 بهمن 1399 برابر با 20 ژانویه 2021

۲۰۰ پروژه‌ اشتغالزایی با ۳۲۰۰ شغل در گیلان

  • دوشنبه, 11 آذر 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

۲۰۰ پروژه اشتغالزایی گیلان که با بهره‌برداری از آن‌ها برای ۳ هزار و ۲۰۰ نفر شغل ایجاد می‌شود در حال حاضر به مرز پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد رسیده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ،  200 پروژه اشتغالزایی گیلان که با تکمیل فرآیند ساخت و بهره‌برداری از آن‌ها برای 3 هزار و 200 نفر فرصت شغلی ایجاد می‌شود در حال حاضر به مرز پیشرفت فیزیکی 70 درصد رسیده‌اند که طبق گفته مسئولان ذیربط اکثر این واحدها برای اتمام کارشان در انتظار دریافت تسهیلات بانکی هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان وضعیت پرونده‌های مربوط به تسهیلات اشتغالزایی استان را برشمرد و عنوان کرد: برای اتمام پروژه‌های اشتغالزایی گیلان یک هدفگذاری مشخص تعیین کرده‌ایم و انتظار داریم بانک‌های عامل نیز به ما کمک کرده و در همین راستا گام بردارند.

آرش فرزام‌صفت از جمع‌آوری و احصاء پروژه‌های بالای 70 درصد پیشرفت فیزیکی از دستگاه‌ها که امکان به بهره‌برداری رسیدن آن‌ها ظرف مدت کمتر از یکسال وجود دارد خبر داد و تصریح کرد: تعداد این پروژه‌ها حدود 200 عدد است که در صورت افتتاح و راه‌اندازی آن‌ها برای حدود 3 هزار و 200 نفر شغل ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه عمده پروژه‌های اشتغالزایی گیلان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام شده است از نیاز این طرح‌ها به تسهیلات بانکی برای ادامه کار ساخت سخن گفت و ابراز داشت: طبق ارزیابی‌هایی که انجام داده‌ایم این 200 پروژه به اعتبار و تسهیلاتی بالغ بر 885 میلیارد تومان جهت تکمیل و بهره‌برداری کامل نیاز دارند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان معرفی این واحدها به بانک‌های عامل خصوصی و دولتی استان برای دریافت تسهیلات مورد نظر را مورد اشاره قرار داد و گفت: طرح‌های اشتغالزایی استان گیلان بیشترشان به تسهیلات نیاز دارند و تعدادی نیز با مشکلاتی نظیر بحث مجوز بهره‌برداری و یا مشکلات زیست‌محیطی مواجه هستند.

فرزام‌صفت با اشاره به اینکه برای رفع و حل و فصل سریع‌تر مشکلات و موانع پروژه‌های اشتغالزایی گیلان که بالای 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند طرح‌ها طبقه‌بندی و هر کدام به یک دستگاه خاص محول شده‌اند افزود: دستگاه‌های مسئول هر کدام موظف به حل موانع غیربانکی این طرح‌ها هستند و باید مصوبه رفع موانع تولید را بگیرند.

وی هدف استانداری گیلان از برگزاری جلسات متعدد و رایزنی با دستگاه‌ها و مدیران بانک‌های عامل را زمینه‌سازی برای به‌ بهره‌برداری رسیدن هرچه سریع‌تر طرح‌های اشتغالزایی استان خواند و بیان داشت‌: این طرح‌ها در سه حوزه شامل بخش کشاورزی - صنایع تبدیلی، بخش صنعت و معدن و بخش خدمات طبقه‌بندی می‌شوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان با تأکید بر اینکه پروژه‌های بخش خدمات عمدتاً شامل طرح‌های گردشگری هستند خاطرنشان کرد: در حال حاضر شورای هماهنگی بانک‌ها مسئولیت پیگیری و توزیع اعتبارات قابل پرداخت به طرح‌های اشتغالزایی استان گیلان را بین بانک‌های عامل بر عهده دارد.

انتهای پیام / 083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 22720

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی