امروز: سه شنبه 08 مهر 1399 برابر با 28 سبتامبر 2020

گیلان دارای ظرفیت های بالا برای توسعه صادرات غیرنفتی کشور

  • یکشنبه, 17 آذر 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس سازمان صمت گیلان گفت: گیلان ظرفیت های بالایی برای تحقق اهداف مورد نظر کشور در توسعه صادرات غیرنفتی دارد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ، فرها دلق پوش در جلسه توسعه صادرات غیرنفتی که هم اکنون در سالن شهید انصاری استانداری گیلان در حال برگزاری است، گفت: هدف سالیانه ما در خصوص میزان صادارات غیرنفتی ۵۰۰ میلیون دلار است که تاکنون ۵۰ درصد آن محقق شده است.

وی با بیان اینکه به ماه های پایانی سال نزدیک می شویم، افزود: باید تلاش مضاعف داشته باشیم تا اهداف مورد نظر توسعه صادارت غیرنفتی استان محقق شود.

دلق پوش با اشاره به اینکه گیلان امکانات فیزیکی و ظرفیت های بسیار خوبی برای ارتقای توسعه صادرات غیرنفتی دارد، ادامه داد: افزایش مشوق ها و حمایت از تجار موجب خواهد شد ظرفیت های استان در جهت توسعه صادارت بیش از میزان امروز بکار گرفته شوند.

رئیس سازمان صمت گیلان، تصریح کرد: هم افزایی عملکردهای دستگاه های مربوطه منجر به تقویت بخش خصوصی و تقویت تسهیل صادرات می شود و باید تدابیر لازم در این خصوص بیش از وضعیت فعلی برنامه ریزی شود.

دلق پوش با بیان اینکه همه تلاش ما این است فعالیت های بخش خصوصی گیلان  را بیشتر کنیم، خاطرنشان کرد: در این جلسه می خواهیم موانع را برطرف کنیم و به حل مشکلات بپردازیم.

وی گفت: دولت اراده رفع مشکلات را دارد و توسعه صادرات غیرنفتی جز اهداف اساسی استان ها قرار گرفته است و تحقق این امور همت عمومی را می طلبد.

رئیس سازمان صمت گیلان، افزود: برای ارتقای رقابت کالاهای تولید شده در استان با کشورهای همسایه و حتی استان های همجوار باید کیفیت را بالا ببریم.ِ

دلق پوش اظهار کرد: حمل و نقل ریلی و زمینی و ...از ظرفیت های بزرگ استان است که برای توسعه صادارات غیرنفتی می توان از آن بهره برد و اگر این زیرساخت ها در جاهای دیگر بود حتما بهره بیشتری از آن ها برده می شد.

رئیس سازمان صمت گیلان، گفت: بخش خصوصی نیروی محرکه صادرات است و وظیفه اصلی ما حل مشکلات این بخش مهم اقتصادی کشور است.

انتهای پیام / 083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 22767

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی