امروز: چهارشنبه 01 بهمن 1399 برابر با 20 ژانویه 2021

  • معاون امور گمرکی گمرکات گیلان خبر داد:
صدور ۴۶۷ هزار تن کالا به ارزش اقتصادی 260 میلیون دلار از گیلان تاکنون

  • یکشنبه, 17 آذر 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

شفقی از صادرات ۴۶۷ هزار تن به ارزش ۲۶۰ میلیون دلاردر هشت ماهه نخست امسال از گیلان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس  ، «ویدا شفقی» امروز( یک شنبه، 17 آذر) در جلسه توسعه صادرات غیر نفتی استان در استانداری اظهار کرد: صادرات یکی از مهمترین مقوله های است که در راستای توسعه استان باید بدان توجه شود.
معاون امور گمرکی گمرکات گیلان با بیان اینکه در هشت ماهه نخست امسال 467 هزار تن کالا به ارزش اقتصادی 260 میلیون دلار از استان صادر شده است گفت: کالاهای نباتی، معدنی، میوه ها و سرامیک و .. عمده ترین کالاهای صادراتی گیلان در این مدت بودند.
شفقی اذعان کرد: کشور روسیه با 38 درصد ارزش وزنی و 43 درصد ارزش دلاری بیشترین صادرات گیلان را به خود اختصاص داده است و بعد از آن جمهوری آذربایجان، عراق، گرجستان و افغانستان بیشترین صادرات استان را داشتند.
وی ادامه داد: گمرک آستارا با 80 درصد به لحاظ وزنی و 74 درصد از نظر ارزشی بیشترین صادرات استان را به خود اختصاص داده است.
معاون امور گمرکی گمرکات گیلان خاطرنشان کرد: در این مدت همچنین 787 هزار تن واردات به ارزش 570 میلیون دلار به گیلان انجام شده است.
شفقی تصریح کرد: روسیه، قزاقستان، آذربایجان، گرجستان و ژاپن عمده ترین کشورهای هستند که در این مدت کالا وارد استان کرده اند.
وی با تاکید بر اینکه کد رهگیری بانکی مهمترین مشکل واردات گیلان است، افزود: با افزایش زیرساخت ها شاهد افزایش واردات و صادرات به استان خواهیم بود.
معاون امور گمرکی گمرکات گیلان اذعان کرد: صادرات چای در گیلان با مشکلاتی مواجه است که با مدیریت و برنامه ریزی امیدواریم این مسئله در آینده حل شود.

انتهای پیام / 083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 22777

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی