امروز: شنبه 27 دی 1399 برابر با 16 ژانویه 2021

  • معاون استاندار گیلان در ستاد تنظیم بازار تأکید کرد؛
ذخیره‌ سازی میوه شب عید تا 20 روز آینده

  • چهارشنبه, 27 آذر 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان گفت: ذخیره سازی میوه شب عید در استان تا 20 روز آینده می بایست انجام شود و تاکید بر این است که تامین پرتقال صرفاً از باغداران استان انجام گیرد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس آرش فرزام صفت در کارگروه ستاد تنظیم بازار استان ضمن تشکر از نهادهای نظارتی، بازرسی و اصناف اظهار داشت: در برخی اقلام مانند گوشت قرمز و سفید، کاهش قیمت داشته‌ایم ولی در مورد برخی کالاهای دیگر مانند برخی صیفی جات افزایش قیمت داشته ایم که این مسئله چندان مرتبط با اصلاح نرخ سوخت نیست و بیشتر تابع تغییرات فصلی تولید و برهم خوردن چرخه عرضه و تقاضاست.

وی افزود: وضعیت کالایی در استان در شرایط پایداری قرار دارد و باید حداکثر تا 20 روز آینده ذخیره سازی میوه شب عید هم انجام شود و تاکید بر این است که تامین پرتقال صرفاً از باغداران استان انجام گیرد.
فرزام صفت با اشاره به نزدیکی شب یلدا ادامه داد: خوشبختانه نه تنها در قیمت خشکبار افزایش نداشته‌ایم بلکه در مواردی شاهد کاهش هم بوده ایم ولی باید نظارت جدی روی کالاهای اساسی که مورد مصرف بیشتری از سوی مردم است، تداوم یابد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنانش درخصوص توزیع شکر و گوشت منجمد اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی می‌بایست قبل از بروز تخلف، ساز و کاری دقیق و شفاف برای توزیع این اقلام تعریف کرده و در دستور کار قرار دهند تا احتمال عرضه خارج از شبکه به حداقل برسد.
وی با بیان اینکه خوشبختانه استان مشکلی در ارتباط با قیمت و توزیع مرغ ندارد، گفت: تمامی مرغ‌داران و سازمان صمت می‌بایست به سامانه سماصط (سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور) متصل شوند تا تولید کننده و تاریخ های تولید و توزیع در آن مشخص شود.
فرزام صفت به بالاتر بودن قیمت کشتار مرغ در کشتار‌گاه‌های استان نسبت به برخی مناطق کشور نیز اشاره و اضافه کرد: باید قیمت تعادلی و منطقی برای کشتارگاه‌ها در نظر گرفته و کشتارگرها شناسنامه دار شوند تا چتر نظارتی دولت گسترده تر و موثرتر باشد.
انتهای پیام / 083470
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 22887

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی