امروز: شنبه 03 آبان 1399 برابر با 24 اکتبر 2020

ثبت 211 شرکت طی هشت ماه امسال در منطقه آزاد انزلی

  • دوشنبه, 10 آذر 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس از ابتدای فروردین تا پایان آبان ماه سال جاری تعداد شرکتهای ثبت شده در واحد ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی معنوی معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری این سازمان به 211 شرکت ایرانی و خارجی بالغ شده است.

در مدت مشابه سال گذشته تعداد 152 شرکت به ثبت رسیده که بیانگر رشد 39 درصدی عملکرد ثبت شرکتهای این سازمان در سال 93 نسبت به سال 92 می باشد.

بنابراین گزارش ارزش ریالی سرمایه اولیه اظهار شده از سوی شرکتهای ثبت شده در هشت ماه منتهی به ابتدای آبان ماه سال جاری به 365 میلیارد ریال افزایش یافته که در قیاس با رقم 280 میلیارد ریال در مدت مشابه سال 92 از رشد 30 درصدی میزان سرمایه اولیه اظهار شده 211 شرکت ثبت شده در این منطقه خبر می دهد.

از 211 شرکت ثبت شده در این مدت، 174 شرکت ایرانی، 8 شعبه شرکت ایرانی، 3 موسسه، 25 شرکت خارجی و 1 شعبه شرکت خارجی می باشند.

این گزارش در خصوص عملکرد ثبت شرکتهای سازمان منطقه آزاد انزلی طی 9 سال گذشته شرکتهای ثبت شده می افزاید: از زمان شروع به کار رسمی این سازمان در سال 1384 تا پایان آبان ماه سال جاری تعداد شرکتهای ثبت شده به 1088 شرکت ایرانی و خارجی رسیده، در حالیکه مجموع ارزش ریالی سرمایه اولیه اظهار شده از سوی این تعداد شرکت در این مدت از مرز 2800 میلیارد ریال گذشته است.

گفتنی است امکان ثبت شرکت با سهام داران خارجی(غیر ایرانی) در منطقه آزاد انزلی زمینه ثبت افزون بر 110 شرکت خارجی در این منطقه از زمان شروع به فعالیت آن شده و عمده این سهام داران از کشورهای آذربایجان، چین، کرده جنوبی، ترکیه، امارات متحده عربی، انگلستان، آلمان، هند، تاجیکستان، روسیه، سوئد، ترکمنستان و پاکستان با میزان سهام 33 تا 100 می باشند.

علاوه بر مزایا و معافیتهای قانونی چون آزادی مشارکت سرمایه گذاری خارجی تا سقف ۱۰۰ درصد، معافیت مالیاتی ۲۰ ساله از تاریخ صدور پروانه بهره برداری و امکان ورود اتباع خارجی از طریق مبادی ورودی و خروجی مجاز مناطق ،بدون نیاز به صدور روادید قبلی در کنار رونق فضای کسب و کار در منطقه آزاد انزلی از طریق فعالیت بورس کالای منطقه، امکان ثبت شرکت در یک روز اداری، اجرای مصوبه های کالای همراه مسافر و تردد خودرو با پلاک منطقه آزاد انزلی و اجرایی نمودن تمامی مزایا و معافیتهای قانونی مندرج در قانون به سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی و تولیدی در محدوده منطقه را می توان از دلایل رشد ثبت شرکتها و حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی اعلام نمود.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 230

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی