امروز: چهارشنبه 02 بهمن 1398 برابر با 22 ژانویه 2020

 

 

  • مدیر توسعه صادرات و گمرک مناطق آزاد:
منطقه آزاد انزلی مهم ترین مرکز برای انجام مراودات تجاری با کشورهای اوراسیا

  • شنبه, 21 دی 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

سازمان منطقه آزاد انزلی با بهره مندی از مجتمع بندری کاسپین به عنوان یک بندر نسل سوم و استراتژیک در شمال کشور، از طریق فعالسازی کریدور تجاری چین قزاقستان ایران فرصت عرضه و صادرات کالاهای تولید داخل را به کشور های خارج از حوزه خزر، در کوتاه ترین زمان و کمترین هزینه برای تجار مهیا کرده است.

به گزارش پایگاه خحبری رشت پرس ناصر خرمالی مدیر توسعه صادرات، گمرک و ارزش افزوده دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد در حاشیه نشست کارگروه مدیران توسعه تجارت مناطق آزاد کشور که به میزبانی منطقه آزاد انزلی برگزار شد، بیان کرد: منطقه آزاد انزلی به لحاظ قرار گرفتن در یک موقعیت استراتژیک، نزدیکی به پایتخت، برخورداری از زیر ساخت های بندری، تجاری و عمرانی؛ مهم ترین مرکز برای انجام مراودات تجاری با کشورهای اوراسیا معرفی شده است.

وی در ادامه با اشاره به عضویت ایران در کنوانسیون گمرکی اوراسیا خاطرنشان کرد: عضویت ایران در این کنوانسیون گمرکی یک فرصت مناسب جهت معرفی محصولات و صادرات تولیدات کشورمان به سایر کشور ها بوده و خوشبختانه سازمان منطقه آزاد انزلی با بهره مندی از مجتمع بندری کاسپین به عنوان یک بندر نسل سوم و استراتژیک در شمال کشور، از طریق فعالسازی کریدور تجاری چین قزاقستان ایران فرصت عرضه و صادرات کالاهای تولید داخل را به کشور های خارج از حوزه خزر، در کوتاه ترین زمان و کمترین هزینه برای تجار مهیا کرده است.

مدیر توسعه صادرات دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد در ادامه به ارائه مشوق های صادراتی به تجار و بازرگانان، تأمین مواد اولیه واحد های تولیدی، حمایت از تولید داخلی و افزایش میزان صادرات از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی اشاره کرد و افزود: در حوزه تولید و صادرات، با توجه به اقدامات انجام شده همچون فعالسازی واحدهای تولیدی راکد، افزایش تنوع کالاهای صادراتی، جلوگیری از خام فروشی و جذب شرکت های دانش بنیان؛روند مثبت صادرات، تقویت اقتصاد کشور و ایجاد فرصت شغلی مناسب برای نیروی کار متخصص و جوامع محلی را در این منطقه شاهد هستیم.

گفتنی است نشست مدیران و کارشناسان حوزه گمرک و ترانزیت مناطق آزاد هشت گانه کشور به ریاست مدیر توسعه صادرات، گمرک و ارزش افزوده دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، به منظور بررسی تخصصی مسائل مربوط به صادرات، ترانزیت، صادرات مجدد و واردات کالا از طریق این مناطق در روزهای ۱۸ و ۱۹ دی ماه جاری به میزبانی مرکز همایش ها و نمایشگاه های منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

انتهای پیام / 083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اقتصادی
خواندن کد خبر: 23123

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی